Barselona gubila 0:2 do 81. pa pobedila 3:2: Katalonci naučili Seltu da je 2:0 najopasniji rezultat

Čudesna Barselona! Šta drugo reći za izabranike Ćavija Ernandeza koji su napravili ludački preokret u poslednjih 10 minuta. Žoao Kanselo i Robert Levandovski su doneli pobedu 3:2 protiv Selte iako su Katalonci gubili 2:0 do 81. minuta.

Nekada su se ovakva čuda dešavala na “Kamp Nou”, a to se nastavilo i na “Monžuiku” (Barselona igrao kao domaćin na stadionu Espanjola jer se gradi novi “Kamp Nou).

Umela je često Selta da bude neugodna, pa ćak i kobna za šampiona Španije. I delovalo je da će tako biti i ovog puta. Larsen je već u 19. minutu doveo goste u prednost. Kada je u 76. minutu Duvikas duplirao to vođstvo svi su mislili da će tim iz Viga naneti prvi poraz u sezoni Barseloni.

Ali tako nisu mislili Žoao Kanselo i Robert Levandovski. Žoao Feliks je u 81. minutu sjajno prebacio odbranu, Poljak izbegao ofsajd i smanjio na 2:1.

Samo pet minuta kasnije Rafinja sjajno pronalazi u šesnaestercu Kansela, a ovaj asistira do usamljenog Levandovskog koji postiže drugi gol kojim poravnava rezultat.

Osokoljeni time izabranici Ćavija Ernandeza nastavljaju da pritiskaju i nagrada stiže vrlo brzo. Ovog puta je strelac bio asistent kod drugog gola. Sjajno se Kanselo ubacio, još bolje ga je video Gavi i poslao mu loptu na nogu, a ovaj trese mrežu za delirijum na “Monžuiku”.

Kvote za mečeve La Lige u nedelju možete pogledati OVDE.