Barselona

Barselona jedva preživela “fenjeraše”: Monžuik se tresao do poslednjeg minuta

Fudbaleri Barselone savladali su Almeriju sa 3:2 na “Monžuiku” u meču 18. kola španske Primere.

Domaćin je imao ogromnih muka sa ekipom koja je u dosadašnjem delu sezone osvojila samo pet poena i nalazi se na poslednjem mestu šampionata.

Poveli su Katalonci u 33. minutu golom Rafinje koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera. Osam minuta kasnije Leo Baptistao doneo je radost i izjednačenje Almeriji, nakon greške štopera domaćih Arauha.

Barsa je ponovo povela na isteku časa igre, ovoga puta Rafinja je bio asistent, a strelac Serđi Roberto. Nije se predala Almerija, koja je po drugi put poravnala rezultat u 71. minutu golom Edgara Gonzaleza kome je prethodila kardinalana greška Ter Štegena.

Treća je bila sreća za Barsu. Sedam minuta pre kraja utakmice Levandovski je majstorski proigrao Roberta koji je umakao čuvarima i postigao pobedonosni gol za Barsu.

Viljareal slavio u goleadi

Fudbaleri Viljareala savladali su Seltu sa 3:2 u meču 18. kola španske Primere. Domaći su posle 48 minuta igre vodili sa 3:0, ali je Selta uspela da finiš utakmice učini zanimljivim.

Sve je išlo sjajno za domaće. Poveo je Viljareal u 13. minutu golom Alfonsa Pedraze na asistenciju Aleksandera Serlota.

Vođstvo domaćih duplirao je štoper Aisa Mandi  pet minuta pre isteka prvog dela meča, da b vezista Viljareala Dani Pareho iz penala u 48. minutu doneo svom tim ubedljivu prednost svom timu.

Meč je postao mnogo zanimjiviji nakon što su Anastasios Duvikas  u 52. i Jorgen Brand Larsen pet minuta kasnije postigli golove za Seltu i smanjili na 3:2, ali je Viljareal uspeo da sačuva prednost, a utakmica je bila produžena za neverovatnih 15 minuta.

Atletik “ukrao” pobedu u poslednjim sekundama meča

U drugoj utakmici večeras Atletik Bilbao je sa 1:0 savladao Las Palmas.

Činilo se da će meč biti završen bez golova, ali je rezervista  Unai Gomez u poslednjem minutu sudijske nadoknade pogodio za trijumf Atletika na oduševljenje navijača na stadionu “San Mames”.

Prethodno je u prvom poluvremenu napadač Gorka Guruzeta promašio penal za domačina.