Barcelona's Ferran Torres celebrate scoring his side's third goal during a Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Betis at the Olympic Stadium of Montjuic in Barcelona, Spain, Saturday, Sept. 16, 2023. (AP Photo/Joan Monfort)

Barselona loše igrala, ali slavila protiv Atletika: 17-godišnjak postigao gol u prvom kontaktu sa loptom

Fudbaleri Barselone pobedili su Atletik Bilbao kao domaćini rezultatom 1:0 u 10. kolu La Lige.

Heroj Barselone bio je mladi napadač Mark Guju koji je ušao u igru u 79. minutu i iz prvog kontakta sa loptom pogodio za velika tri boda.

Ćavi Ernandes je imao mnogo problema oko sastavljanja tima, jer su povređeni mnogi igrači (Žil Kunde, Frenki de Jong, Pedri, Rafinja, Robert Levandovski i Serhi Roberto, dok je Lamin Jamal morao da ostane na klupi jer je rovit) pa su napad predvodili Žoao Feliks, Feran Tores i Fermin Lopez

I pored toga, Barsa je u uvodnim minutima imala nekoliko opasnih napada, a najbliži golu bio je Feliks koji je posle povratne Toresa pogodio prečku. Potom je i Tores imao šansu, kao i Fermin, Unai Simon je bio odličan.

Penal ili ne?

Navijači i fudbaleri Barselone bili su izuzetno ljuti na glavnog arbitra meča kada je u prvom poluvremenu propustio da sudi čist penal koji je Paredes napravio nad Feliksom. Da Barselona nije uspela da trijumfuje više bi se pričalo o ovom detalju utakmice.

Na drugoj strani Simonu se revanširao Ter-Štegen koji je zaustavio nekoliko opasnih napada gostiju, koji su bili sve opasniji kako je meč odmicao.

Barsa je krenula ofanzivno i u drugom poluvremenu i u razmaku od 57. do 61. minuta imala dve velike šanse. Prvo je Feliksov udarac zaustavio Simon, potom je Jamal, po ulasku u igru imao čist zicer u situaciji jedan na jedan šutirao je pored stative. I onda je Feliks odlično gađao, Simon je odbranio, na odbijenu je naleteo Fermin, opet je golman Bilbaa bio uspešniji.

Izmena vredna pobede

I onda, usledila je izmena koja je promenila meč, mladi Mark Guju je zamenio Fermina i u prvom kontaktu sa loptom postigao je gol! U 80. minutu Feliks je poslao novi teledirigovan pas, a Guju pobegao odbrani i savladao i Simona za 1:0.

Inače, Guju nastupa za juniorski tim Barselone, dakle ni za B tim, jer je rođen 2006. godine, ali je Ćavi usled velikog broja povreda bio prinuđen da ga pozove i to se isplatilo.

Barselona je do kraja uspela da sačuva prednost i osvoji velika tri boda pred prestojeći “El klasiko”, a nakon remija Reala u Sevilji. Real je lider sa 25 bodova, Barsa ima jedan manje i čeka nas zaista pravi derbi naredne subote u 16.15.