Hansi Flik

Barselona pobedila u Madridu posle šest godina, ali doživela veću katastrofu nego da je poražena: Her Flik očajan

Barselona je sinoć, posle preokreta, pobedila Rajo Valjekano sa 2,1 u trećem kolu španske La Lige. Međutim, i posle velike pobede u Madridu, nikome u taboru kluba sa juga Španije baš i nije bilo do slavlja.

Katalonci su prvi put posle šest godina uspeli da slave u predgrađu Madrida protiv Rajo Valjekana posle preokreta u drugom poluvremenu.

Rajo je sjajno otvorio utakmicu i poveo u devetom minutu kada je Unai Lopez savladao Ter Štegena za 1:0, a domaći navijači su buknuli od oduševljenja.

Ipak, Barselona je u drugom poluvremenu bila potpuno dominantna i zasluženo slavila. Gosti su uspeli da izjednače na 1:1 u 60. minutu, kada je Pedri zatresao mrežu Rajo Valjekana i vratio Barsu u meč.

Trenutak odluke videli smo u 82. minutu, kada je na scenu stupio debitant Dani Olmo. Sjajno je pogodio za 1:2 posle asistencije Lamina Jamala i doneo tri boda Barseloni u prvoj utakmici za ovaj tim.

Ipak, uprkos velikoj pobedi u Valjekasu posle šest godina čekanja, nikome se nije dalo da slavi, a sve zbog onoga što se desilo u sudijskoj nadoknadi.

Mark Bernal je posle duela s Isijem zadobio tešku povredu kolena, a prve prognoze uopšte nisu dobre i čak govore da će mladi vezista Barselone biti van terena najmanje devet meseci, zbog čega je sezona gotova za njega.

O tome je posle utakmice govorio i Flik, koji je bio vidno razočaran onim što se desilo Bernalu, koji je otkriće nemačkog stručnjaka u novoj sezoni na poziciji defanzivnog veznog.

– Niko u svlačionici nije srećan. Bernalova povreda ne izgleda dobro. Moramo da sačekamo testove sutra – rekao je Flik.

Inače, testovi su upravo objavljeni, a prve predikcije glase – sezona za Bernala je gotova.