Leipzig's Dani Olmo, right, celebrates after scoring his side's third goal during the group G Champions League soccer match between RB Leipzig and Red Star Belgrade at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Wednesday, Oct. 25, 2023. (AP Photo/Matthias Schrader)
Maler: Dani Olmo (desno); (Foto: Beta/AP Photo/Matthias Schrader)

Baš šteta! VAR poništio asistenciju sezone (VIDEO)

Lajpcig je na svom terenu savladao Union Berlin sa 2:0, a pobeda bi bila sigurno ubedljivija da je priznat sjajan gol glavom Benjamina Šeška, postignut posle magične asistencije Danija Olma.

Španac je izveo rabonu i perfektno asistirao Slovencu, međutim VAR je utvrdio da je u ovoj situaciji bio ofsajd i to za nekoliko santimetara koliko je stopalo Šeška bilo najbliže golu gostiju.

Velika šteta je kako VAR ponekada ume da bude nemilosrdan, a pomenuti pogodak pogledajte OVDE.

U svakom slučaju, Lajpcig je zaustavio niz od tri vezana poraza i trijumfom se vratio na peto mesto sa bodom manje od četvrtoplasiranog Dortmunda.

Golove za pobedu postigli su Openda u 11. i Šeško u 48. minutu.

U prvom meču današnjeg programa Volfzburg i Hofenhajm su podelili bodove (2:2).

Dva puta su gosti vodili golovima Bajera u šestom i Promela u 66. minutu, ali je oba puta prednost poništavao Hrvat Lovro Majer koji je pogađao u 58. i 70. minutu.