fudbaler Partizana na utakmici Mocart Superlige protiv Zeleznicara iz Panceva na stadionu Partizana, Beograd 02.03.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Prvenstvo Srbije, Mocart Superliga, Partizan, Zeleznicar Pancevo
Samed Baždar je na drugom meču zaredom bio strelac za crno-bele, Foto: MN Press/Marko Metlaš

Baždar pokazao zašto je Saldanja na klupi: Partizan spreman za Večiti derbi, košarkaši ludovali u loži

Dočekao je Partizan Sameda Baždara. Mladi i talentovani napadač zablistao je kad je to crno-belima bilo potrebno i bio heroj pobede nad Železničarom iz Pančeva 3:1 u 24. kolu Superlige Srbije.

Bilo je sumnji prethodnih meseci, pa i cele prošle sezone u talentovanog napadača. Postavljalo se pitanje da li je zaista toliki talenat, kao i da li će uspeti da pregrmi taj prelazak u seniorski fudbal. I čini se da je konačno uspeo u tome.

Dao gol, asistirao i iznudio penal

Iskoristio je odsustvo Saldanje i na drugom uzastopnom meču bio strelac za Partizan. Ali ne samo to, nego je bio i konstantna opasnost po gol Pančevaca. Lako je ulazio u šanse, asistirao Nathu kod gola i iznudio penal. Više od toga i ne možete da tražite.

Igor Duljaj je, pre svega iz predostrožnosti, ostavio najboljeg strelca Superlige, Mateuša Saldanju, na klupi kako bi ga verovatno sačuvao za Večiti derbi sledeće nedelje. Međutim, posle ovakve dve utakmice Baždara sada je sigurno i u dilemi kome da da prednost u startnoj postavi za meč protiv Crvene zvezde.

Takođe, za Partizan je na ovom meču debitovao i golman Miloš Krunić koji je u januaru došao iz Saudijske Arabije. Prvi golman Jovanović je morao da odradi suspenziju zbog 4 žuta kartona, dok je njegova prva rezerva Stevanović završio sezonu zbog teže povrede.

Navijače Partizana sigurno raduje i to što je Ksander Severina ušao u igru u drugom poluvremenu nakon svega što se dešavalo prethodnih desetak dana. Reprezentativac Kurasaoa je bio napustio klub zbog neispunjene obaveze o uplati bonusa za potpis, ali se vratio tokom prošle nedelje i Duljaj ga je ubacio na teren.

Bizarna situacija sa Aranđelom Stojkovićem

Svi golovi su pali tokom prvog poluvremena. U 8. minutu je Baždar pokazao napadački instinkt, odlično pratio Kalulua koji je centrirao i glavom lako sa pet metara zatresao mrežu Železničara.

Viđena je potom i jedna neobična situacija kada je Aranđel Stojković sprečio drugi gol svoje ekipe. Bek Partizana je utrčao ispred Goha koji je obišao golmana i šutirao na prazan gol. Lopta je pogodila Stojkovića i tako su crno-beli ostali bez drugog gola.

Zbog toga je stigla kazna u 20. minutu u režiji bivših igrača Zvezde. Konatar je centrirao sa leve strane, a Hajdin se prišunjao na drugoj stativi i glavom postigao pogodak za 1:1.

Imao je Baždar odličnu šansu da ponovo donese vođstvo Partizanu, ali iz 2 pokušaja nije uspeo da ubaci loptu u mrežu. Prvi šut mu je zaustavio golman, ali lopta mu se vratila, međutim, levom nogom iz ne baš lake pozicije nije uspeo da je pošalje u prazan gol.

Natho da časti Baždara

Iskupio se za to nekoliko minuta kasnije kada je fantastično glavom spustio loptu Nathu kome nije bilo teško potom da zakuca loptu iza leđa Mijatovića.

I na isteku pola sata igre se dogodila situacija u šesnaestercu gostiju. Opet je Baždar bio u epicentru dešavanja. Sklonio je loptu ispred defanzivca domaćih, došlo je do kontakta po nogama i pao je. Sudija je najpre odmahnuo rukom, ali je stigla uskoro reakcija iz VAR sobe.

Nekoliko minuta je trajala neizvesnost, na kraju je Danilo Nikolić otišao da pregleda snimak posle čega je dosudio jedanaesterac za crno-bele. Natho je po običaju bio siguran izvođač i tako već tada rešio meč.

Košarkaši na tribinama

Podršku fudbalerima Partizana su pružili i košarkaši iz lože stadiona. Kevin Panter, Zek Ledej, Danilo Anđušić, Pi Džej Doužer, Balša Koprivica i Tristan Vukčević su prihvatili poziv Igora Duljaja i došli na stadion u Humskoj.

Košarkaši Partizana na utakmici Mocart Superlige protiv Zeleznicara iz Panceva na stadionu Partizana, Beograd 02.03.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Prvenstvo Srbije, Mocart Superliga, Partizan, Zeleznicar Pancevo

Na osnovu snimaka koji su se pojavili na mrežama sjajno su se i zabavljali i burno proslavljali golove.

– Moram da se zahvalim ekipi iz Pančeva i mojim igračima koji su pružili odličnu partiju. Publika je imala šta da vidi. Meni je drago što se posle duže vremena okupila crno-bela familija, došli su košarkaši. To je za mene jedna velika pobeda. Srećom nije bilo mnogo kartona i nije bilo povreda. Bilo je dosta šansi – rekao je Igor Duljaj posle meča i dodao:

– Ima vremena, prvo da ovu utakmicu arhiviramo, sutra je dan odmora. I od ponedeljka počinjemo da razmišljamo o Crvenoj zvezdi.

Partizan tako sa 5 pobeda u nizu (4 od nastavka sezone) i sa prve pozicije na tabeli ide sledeće subote na stadion “Rajko Mitić”. Biće to 172. Večiti derbi protiv Crvene zvezde koji počinje od 17h.