Ruibal i Isko; Foto: Beta/AP/Jose Breton

Belingem nastavio seriju, ali to nije dovoljno Realu: Gol sezone na “Viljamarinu” doneo bod Betisu! (VIDEO)

Betis i Real Madrid priredili su sjajan derbi na stadionu “Benito Viljamarinu”. Baš kao što se i očekivalo. Ali, pobednika nismo dobili, što je verovatno najrealniji ishod posle svega viđenog. Real je poveo, Betis izjednačio evrogolom, a na kraju je na semaforu pisalo 1:1 (0:0).

Prvo poluvreme nije bilo toliko bogato. Mada je bilo šansi koje nisu koristili Ajozi Perez i Vilijan Hoze na jednoj, odnosno, Luka Modrić i David Alaba na drugoj strani.

Na startu drugog dela Isko promašuje veliku šansu za Betis. Tačnije, odbranio mu je zicer Andri Lunjin, a dva minuta kasnije na drugoj strani stiže kazna. Brahim Dijaz je, kao na futsalu, “bocnuo” loptu preko odbrane za Džuda Belingema, a fenomenalni Englez prelepo grudima prima loptu i efektno pogađa za 0:1.

Real je tokom celog meča imao veći posed i inicijativu, ali je Betis bio taj koji je više pretio i šutirao ka golu rivala. Lunjin je u pojedinim momentima bio na pravoj vetrometini. Dovoljno o igri njegove odbrane govori gol koji je primio u 66. minutu.

Ništa ne može umanjiti majstoriju Aitora Ruibala, koji je postigao gol kola, možda i sezone u Španiji. Ali, gde je bio iko ispred njega, to je pravo pitanje za Karla Ančelotija…

Kako je vreme odmicalo, Betis je bio sve opasniji. Mada je Real mogao do trijumfa kada je Toni Kros tukao iz slobodnog udarca, ali je Rui Silva odbranio. U samom finišu Isko je imao novi zicer, ali je pogodio stativu, dok je njegov saigrač Čadi Riad glavom naterao Lunjina na novu interveniciju, kako bi sačuvao bod “kraljevima”. To se i desilo, pa su Betis i Real na kraju podelili plen.