Džud Belingem pogađa samo posle 80.

Belingem pogađa samo posle 80. Ovakvu statistiku još niste videli

Real iz Madrida je pogodio sa engleskim reprezentativcem. Džud Belingem doneo je pobedu Real Madridu nad Unionom u Ligi šampiona, petim golom na šestom meču, a od toga je tri dao posle 80. minuta.

U 4. minutu nadoknade u drugom poluvremenu, vezista je iskoristio odbijenu loptu od udarca Federika Valverdea i poslao loptu u mrežu.

Real je produžio pobednički niz na početku sezone na 6 mečeva.

Izabranici Karla Anćelotija startovali su u Ligi šampiona. Pre toga je pobedila u svih pet utakmica u prvenstvu Španije.

Englez je postigao golove na pet od šest utakmica za Real Madrid.

Ukupno ima 6 golova za to vreme, od toga 3 posle 80. minuta. Tako je ranije u 81. pogodio Selti (1:0), a u 95. Hetafeu (2:1).

Letos je 19-godišnji fudbaler sa čelnicima Reala potpisao šestogodišnji ugovor. Izabrao je broj pet zbog legende “kraljevskog kluba” i svog idola Zinedina Zidana.

– Mnogo se divim Zidanu i njegov broj me inspiriše. Ne želim da budem kao on, jer sam drugačiji. Čast je nositi ovaj broj. Dres je sam po sebi velika odgovornost. Uvek sam mnogo cenio Zidana i on je za mene bio najbolji igrač. Želim da produžim nasleđe ovog broja – dodao je mladi engleski fudbaler.

Belingem je kao 17-godišnjak prešao iz Birmingema u Borusiju iz Dortmunda, a za nemački klub je odigrao 132 utakmice u svim takmičenjima i postigao 24 gola.

Madriđane za vikend očekuje Derbi Madrilenjo.