Real Madrid's Jude Bellingham celebrates after scoring his side's first goal during the Champions League group C soccer match between Real Madrid and FC Union Berlin at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Wednesday, Sept. 20, 2023. (AP Photo/Manu Fernandez)
Belingem (Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez)

Belingem pokrenuo lavinu, moćni Real se “pokerom” vratio na vrh Primere

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su Viljareal na stadionu “Santjago Bernabeu” sa 4:1 u poslednjem meču 17. kola španske Primere. Kraljevski klub je ovim trijumfom ponovo postao lider šampionata sa bodom više, ali i utakmicom više u odnosu na Đironu.

Poveli su domaći u 25. minutu kada je asistenciju Luke Modrića udarcem glavom u gol pretvorio fantastični Džud Belingem. Do kraja prvog dela biloje 2:0 za tim Karla Anćelotija. Igrao se 37. minut kada se Rodrigo najbolje snašao u gužvi ispred gola Viljareala i zatresao mrežu gostiju.

Nadu Viljarealu da može do boda vratio je Hose Luis Morales pogotkom u 54. minutu nakon što je umakao štoperima Reala i iskoristio pravovremeno dodavanje Ramona Teratsa.

Deset minuta kasnije sve je bilo rešeno. Braim Dijaz je primio loptu daleko od gola Viljareala okrenut leđima, a onda se okrenuo, pretrčao gotovo polovinu terena, sjajnom fintom izbacio iz igre čuvare i postigao fenomenalan pogodak za Real.

Konačan rezultat postavio je Luka Modrić u 68. minutu nakon što je sačekao odbitak i loptu smestio u mrežu gostiju.

U ostalim mečevima nedeljnog programa Almerija i Majorka i Real Sosijedad i Betis nije bilo golova, dok su Las Palmas i Kadiz odigrali takođe nerešeno (1:1).