Džud Belingem; Foto: Beta/AP/Kirsty Wigglesworth

Belingem sačuvao “Vembli”: Engleska bila na konopcima, ali pokazala moć – Slovenija šokirala Ronalda i Portugalce!

Džud Belingem je spasilac Engleske! Nakon što je Brazil “osvojio” čuveni “Vembli”, sekunde su falile da to učini i Belgija. Međutim, fudbalska reprezentacija Engleske, prvi rival Srbije na predstojećem Evropskom prvenstvu, izvukla je remi duboko u nadoknadi rezultatom 2:2 (1:1).

Bila je to još jedna prilika da selektori Garet Sutgejt i Domeniko Tedesko provere snage pred ono što ih čeka od leta.

Vezista Aston Vile Juri Tilemans je doneo prednost “crvenim đavolima” golom u 11. minutu, kada je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u donji desni ugao.

Nije prošlo mnogo vremena kada je za Engleze dosuđen penal, pošto je Jan Vertongen udario po nogama protivničkog igrača. Siguran sa 11 metara bio je Ivan Toni.

U 27. minutu, Englezima je poništen gol koji je postigao Džared Bouven, akciji je prethodio ofsajd. Ipak, posle šanse koju je promašio Džud Belingem u 34. minutu, Belgija je opet povela i to dva minuta kasnije.

Posle centaršuta Lukakua sa desne strane, na pravom mestu našao se Tilemans i poslao loptu glavom iza leđa Džordana Pikforda. Pokušali su domaćini u nastavku, imali su četiri dobre prilike, ali Ivan Toni u 53, Bouven u 63, Kobi Maino u 66. i Fil Foden u 80. minutu nisu bili koncentrisani u finišu.

Ipak, u poslednjim sekundama susreta, u petom minutu nadoknade, na scenu je stupio vezista Reala Džud Belingem. On je posle pravog karambola pred golom uspeo da zatrese mrežu Belgijanaca i tako spreči novi poraz Gordog albiona.

Slovenija šokirala Ronalda i Portugalce

Fudbaleri Slovenije pobedili su Portugal 2:0 (0:0) u prijateljskom meču koji je odigran u Ljubljani. Rival Srbije na predstojećem Evropskom prevenstvu u drugom poluvremenu uspeo je da sruši Kristijana Ronalda i družinu i tako im prekinuo pobednički niz od 11 uzastopnih pobeda.

Slovenci su bili bolji rival tokom celih 90 minuta. Igra se rasplamsala u drugom poluvremenu kada je domaćin preuzeo incijativu. Duel na stadionu “Stožice” imao je svoju uvertiru.

Hladan tuš došao u 72. minutu kada je Portugal primio gol. Adam Gnezda Čerin prihvatio je odličnu asistenciju u šesnaestercu, bio je u situaciju jedan na jedan sa golmanom, pa je loptu spakovao uz samu levu stativu.

Samo 10 minuta kasnije, Slovenci su došli od 2:0. Strelac je bio Timi Elsnik, za novi šok gostiju sa Pirinejskog poluostvra.