zaradio najviše
Džud Belingem; Foto: Beta/AP/Jose Breton

Belingem srušio Barselonu u El Klasiku: Nestvaran preokret Reala i pobeda u 92. minutu

Real Madrid je napravio veliki preokret protiv Barselone i slavio je 2:1 (0:1) u El Klasiku. Ništa nije govorilo da ćemo videti takav rezultat jer je aktuelni šampion Španije igrao mnogo bolje na Olimpijskom stadionu.

Činilo se da Ćavi opet ima rešenje za Real, ali u drugom poluvremenu smo videli potpuno drugačiju sliku. Razlog za to je ponovo Džud Belingem. Sjajni engleski vezista, koji je ovog leta stigao u Real Madrid za oko 100 miliona evra iz Dortmunda, već je opravdao sumu koja je plaćena za njega

Belingem beleži brojke kakvih se ne bi postideo ni Lionel Mesi. U meču protiv Barselone nastavio je golgetersku seriju i sa nova dva pogotka srušio Barselonu.

Prvo je u 68. zatresao mrežu Mark-Andre Ter Štegena sa 18 metara, da bi u drugom minutu nadoknade sa peterca potpisao pobedu svog tima, ko zna već koji put ove sezone.

Džud Belingem ima 13 golova na 13 utakmica ove sezone, a dobro znamo da je u najvećem delu svoje karijere zapravo igrao zadnjeg veznog. Karlo Ančeloti ga je pomerio još bliže golu, a povremeno se dešava da igra i napadača zbog toga što Real taj problem nije rešio odlaskom Karima Benzeme.

Barselona je od šestog minuta preko Gundogana vodila na svom “rezervnom” stadionu, a iako su stvarali šanse i mogli da dupliraju vođstvo, u nastavku jednostavno nisu imali znanja i iskustva kako da zaustave Belingema.