Natan u dresu Napolija

Benfika dala gol posle “milion godina” Napoli, zašto nam to radiš?

Drugi dan četvrtog kola Lige šampiona počeo je u 18.45 i to utakmicama između Sosijedada i Benfike u Španiji i Napolija i Union Berlina na stadionu Dijego Armando Maradona u Napulju.

Dok čekamo početak utakmica od 21.00 pogledaćemo rezultate iz prvog termina. Real Sosijedad je prilično lako savladao očajnu Benfiku 3:1, a pomalo iznenađujući rezultat viđen je u Italiji Napoli i Union odigrali su bez pobednika 1:1

Benfika je najveći ovogodišnji gubitnik u Ligi šampiona, Portugalci iz četiri utakmice imaju nula bodova. Međutim taj podatak je još drastičniji kada se pomene statistički podatak da Di Marija i ekipa nisu uspeli prvih 319 minuta u Ligi šampiona da postignu gol.

Dočekali i prvi gol, ali ne i prvi bod

Danas su konačno prekinuli niz i postigli gol u 49. minutu preko Rafe Silve. Međutim činilo se da je Real Sosijedad već posle prvog poluvremena kaparisao čitav plen. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 3:0, a golove su postizali Mikel Merino u 6. minutu, Mikel Orizabal u 11. i u 21. minutu Ander Barenekstea.

Konačan rezultat bio je 3:1, a u drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Vredno je pomenuti da je u prvom poluvremenu Braiz Mendez igrač Sosijedada pomašio penal, promašaj ga nije skupo koštao. Sosijedad je prvi u grupi sa 10 bodova, dok je Benfika poslednja sa nula, te je zvanično ispala iz takmičenja.

Napoli napadao svim silama, ali nedovoljno

Igrači Napolija odigrali su dobru utakmicu, napadali su sa svih strana odbranu berlinske ekipe, ali nedovoljno za pobedu. Na kraju utakmica je završena nerešenim ishodom – 1:1

Golove su postizali Mateo Politano u 39. kada ga je lopta posle odbitka srećno pogodila u grudi i završila u mreži iza gostujućeg golmana. Za Union Berlin u 52. minutu u listu strelaca upisao se David Datro Fofana.

Strelac jedinog gola za Napoli, Mateo Politano je u sezoni 2023/2024. postigao devet golova na 15 mečeva u svim takmičenjima, jedan više nego u celoj prošloj sezoni (osam u 37 mečeva).

Treba napomenuti da su od šest utakmica u grupi C čak pet pobeđivali gosti. U grupi se pored ove dve ekipe nalaze i Real Madrid i Braga, ove dve ekipe će odigrati svoju utakmicu večeras od 21.00