Real Madrid's Toni Kroos gestures ahead the Spanish La Liga soccer match between Real Madrid and Betis at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Saturday, May 25, 2024. (AP Photo/Manu Fernandez)
Toni Kros je odigrao poslednji meč na "Santijago Bernabeu" u karijeri, Foto: Beta/AP Photo/Manu Fernandez

Bernabeu poslednji put gledao mađioničara Krosa: Tim koji je prvi ispao iz Primere priredio najveći spektakl

Ni Real, ni Atletiko, ni Viljareal, ni Sosijedad, nego Almerija. Da, tako je, tim koji je prvi matematički ispao iz Primere priredio je najveći spektakl pretposlednjeg dana prvenstva u okviru koga je odigrano 5 mečeva poslednjeg kola.

Almerija je priredila ludi oproštaj svojim navijačima od La Lige demoliranjem isto tako novog drugoligaša, Kadiza – 6:1.

Piše se ovo kao prva i jedina pobeda u sezoni na domaćem terenu pretposlednjem timu u ligi. Ujedno prvi put od 2003. su u jednom takmičarskom meču postigli 6 golova.

A da sve bude još neobičnije, prvi je u vođstvo došao gost preko Okampa u 30. minutu. Međutim, u drugih 45 minuta je usledila kanonada domaćina i čak 6 lopti u mreži golmana Kadiza.

Po dva puta su pogađali Aribas i Suarez, jednom Melero i jedan autogol Zaldua. Za Almeriju je od prvog minuta igrao naš Radovanović ali nažalost ponovo mu se dogodio peh i zbog povrede je morao da izađe u 67. minutu.

Poslednji ples Tonija Krosa na “Bernabeuu”

U Španiji je i pre ovog poslednjeg kola sve bilo poznato. Znalo se i koja tri tima ispadaju, i ko ide u Ligu šampiona, ko će u Ligu Evrope, ko u Ligu konferencija. Tako da mečevi nemaju neki takmičarski značaj.

Ipak, najemoetivnije je bilo na “Santijago Bernabeu” na kome je svoj poslednji meč u karijeri odigrao Toni Kros.

Legendarni Nemac završiće ovog leta svoju bogatu karijeru posle Evropskog prvenstva. I ovo mu je bio poslednji meč na stadionu Reala te je ovo bila prilika da se oprosti od navijača koji su ga toliko obožavali i kojima je doneo toliko trofeja i radosti.

Odigraće u dresu “los blankosa” još samo finale Lige šampiona protiv Dortmunda na “Vembliju”.

Protivnik “kraljevskom klubu” je bio Betis, a meč je završen bez pobednika i bez golova.

U malom derbiju poslednjeg kola Atletiko Madrid je kao gost pobedio Sosijedad 2:0.