kaneko srušio betis

Betis pomodreo u Zagrebu: Japanac doneo Dinamu novi uspeh, samo Hrvati prošli od domaćih ekipa (VIDEO)

Dinamo je ostvario još jedan veliki uspeh u Evropi nakon što je eliminisao još jedan klub iz Lige pet. Ovoga puta Modri su u Ligi konfencija bili bolji nego Betis sa ukupnih 2:1 nakon što je revanš na Maksimiru završen rezultatom 1:1.

Posle pobede u prvom meču u Andaluziji sa 1:0, izabranici osporavanog Sergeja Jakirovića su u revanšu bili izjednačeni sa gostima i posle 180 minuta zasluženo eliminisali dosta bogatije Špance.

Hrvatski šampion je u meč ušao veoma hrabro i tokom većeg dela prvog poluvremena bio bolji protivnik uz nekoliko odličnih prilika. Petković je dva puta zapretio. Prvo je iz slobodnog udarca šutirao pod prečku, da bi u 22. minutu pogodio prečku. Ali Španci su nekako preživeli.

Betis je poveo praktično iz jedine prave prilike u prvom poluvremenu. Izvesnu neopreznost iskoristili su Ruibal kao asistent i Bakambu kao strelac petom za 0:1.

Primljeni gol nije pokolebao Dinamo, koji je nastavio hrabro da igra i u nastavku. Sve se isplatilo u 59. minutu kada je uzdrman Maksimir.

Oko 18.000 navijača Modrih diglo se na noge nakon što je Japanac Kaneko postigao gol za 1:1, čime je Dinamo vratio prednost u revanšu.

Ostatak meča nije doneo rezultatske promene. U 79. minutu sudija Šnider je pokazao na belu tačku za Dinamo, ali je nakon pregleda snimka VAR poništio tu odluku.

Betis je u poslednjim minutima pokušavao da dođe do drugog gola i eventualnih produžetaka, ali su Plavi uspeli da se vešto i znalački odbrani.

Tako je Dinamo posle Atalante i Totenhema uspeo da nadigra još jedan klub iz Liga petice. Posle Italijana i Engleza, ovoga puta su na red došli Nemci.