Đirona - Real; Foto: Beta/AP/Joan Monfort

Bilbao “sapleo” senzaciju Primere: Real slavi remi na “Montiliviju”

Dugo nijedan klub iz “donjeg doma” nije uspeo da se umeša Real Madridu i Barseloni u borbu za tron španske Primere. Sve do pojave Đirone ove sezone. Ipak, 14. kolo moglo bi da vrati stvari na početna podešavanja. Jer, Đirona je prosula dva boda protiv Atletik Bilbaa remijem rezultatom 1:1 (0:0)

Bila je to poslednja utakmica 14. kola španske Primere. I sada Đirona i Real imaju po 35 osvojenih bodova, s tim da Madriđani imaju bolju gol-razliku. I samo zato će se u narednom periodu “šepuriti” na prvom mestu domaćeg šampionata. Bilbao ima 10 bodova manje i trenutno je na deobi pete pozicije sa Real Sosijedadom.

Kada je reč o samoj utakmici, sve vredno pomena videli smo u drugom poluvremenu. Počev od 55. minuta kada je Viktor Cigankov doveo Đironu u prednost. Ukrajinac je na drugoj stativi dočekao pas sa leve strane i veoma efektno pogodio bliži ugao Unai Simona. Bio je to njegov treći gol u sezoni.

Ali, navijači na stadionu “Montilivi” bili su razočarani već 12 minuta kasnije. Tada je Injaki Vilijams prošao kroz sredinu odbrane domaćih i sjajnim golom doneo izjednačenje Bilbau. On i brat mu Inigo mogli su da kompletiraju totalni preokret u Kataloniji, ali je na kraju plen podeljen. I to je, reklo bi se, najzasluženiji ishod.