Sparta's Veljko Birmancevic scores his side's first goal during the Europa League Group C soccer match between Betis and Sparta Prague at the Benito Villamarin Stadium stadium in Seville, Spain, Thursday Oct. 5, 2023. (AP Photo/Jose Breton)

Birmančević sezonu života krunisao golom u 91. minutu finala Kupa: Srbin doneo Sparti prvu duplu krunu u 10 godina

Srpski fudbaler, koga je Dragan Stojković Piksi uvrstio i na širi spisak za EURO, Veljko Birmančević bio je ključni igrač u pohodu Sparte iz Praga na novu duplu krunu u Češkoj.

Posle titule, osvojen je i Kup “bohemije”, a za sve je zaslužan bivši igrač Čukaričkog i Malmea, koji je postigao pobedonosni gol protiv Viktorije iz Plzenja u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Konačan rezultat protiv tima iz grada u kome je nastala vrsta piva po imenu “pilsen” bio je 2:1.

Inače, bila je ovo prva dupla kruna Sparte u poslednjih deset godina, a generalno je jedan od najzaslužnijih za to bio upravo srpski fudbaler, koji je ove sezone u prvenstvu i u Kupu postigao ukupno 17 golova uz 11 asistencija.