Edinson Cavani of Argentina's Boca Juniors embraces goalkeeper Sergio Romero after defeating Brazil's Palmeiras in a penalty shootout during a Copa Libertadores semifinal second leg soccer match at Allianz Parque stadium in Sao Paulo, Brazil, Thursday, Oct. 5, 2023. (AP Photo/Andre Penner)
Serhio Romero i Edinson Kavani slave plasman u finale Kopa Libertadores, Foto: Beta/AP Photo/Andre Penner

Boka do rekordnog finala Kopa Libertadores bez pobede: Navijači Palmeirasa napravili bakljadu dugu 2km

Boka juniors je stigla do finala Kopa Libertadores i to bez ostvarene pobede u nokaut fazi takmičenja. U noći između četvrtka i petka su u revanšu posle boljeg izvođenja penala izbacili Palmeiras (4:2). U prvom meču na “Bombonjeri” bilo je 0:0, a u revanšu je posle 90 minuta bilo 1:1.

Spektakularan ispraćaj su napravili navijači brazilskog kluba svojim igračima na revanš protiv argentinskog giganta. Bakljada pored puta, duga preko 2 kilometra”, dok je prolazio autobus sa Palmeirasovim igračima, ipak nije donela sreću.

Edinson Kavani je već u 23. minutu šokirao prepun “Alijanc park”. Merentijel je sjajno prošao po levoj strani, ubacio loptu po zemlji u peterac, a Urugvajac klizećim startom je skrenuo u mrežu.

Sve je to mogao da upropasti Markos Roho kada je dobio drugi žuti karton u 66. minutu. Domaćin je iskoristio tog igrača više da izjednači Hoakin Pikerez u 73. minutu.

Ipak, do potpunog preokreta nije došlo i pristupilo se izvođenju penala. Tamo je kao i u prethodnim mečevima u heroja izrastao Serhio Romero. Odbranio je penale Veigi i Gomezu, dok su za Boku pogodili Valdez, Valentini, Figal i Fernandez.

Argentinski tim je na ovaj način dobio i 18. penal seriju protiv brazilskih timova od ukupno 24 koje su odigrali.

Boka je treću rundu zaredom prošla posle boljeg izvođenja penala. Prethodno su u osmini finala na isti način izbacili Nacional, a u četvrtfinalu Rasing.

Cup tree provided by Sofascore

Ulaskom u finale Kopa Libertadores postali su klub sa najviše plasmana u finale u istoriji Kopa Amerike – 12.