Fil Foden; Foto: Beta/AP/Dave Thompson

Bomba Rašforda je malo za kukavički Junajted: Haland se brukao, pa je Foden morao da pokaže šta zna

Mančester siti je nastavio da vlada svojim gradom, pošto je u velikom derbiju protiv Junajteda slavio zlata vredan trijumf. Na “Etihadu” je bilo 3:1 (0:1) u korist čete Pepa Gvardiole, koja je preokrenula “iz dvojke u keca”. Ali je apsolutno zasluženo ostvarila pobedu nad najvećim rivalom.

A počelo je fenomenalno po goste, ma kao iz snova! Jer je u osmom minutu Markus Rašford poslao “projektil” i od prečke ga zakucao u mrežu Edersona. Pred očima celog sveta, pa i selektora Gereta Sautgejta, viđena je prava fudbalska “lepotica”.

Međutim, Junajted je nakon toga odlučio da se potpuno povuče i brani stečenu prednost. Protiv ovakvog Sitija to se ne radi. Sećamo se, isto tako je prošla i Crvena zvezda u prvom delu sezone.

Gvardiolin tim je iz minuta u minut pojačavao tempo, a odbrana “crvenih đavola” se povijala pred tim naletima. U samom finišu prvog poluvremena je i poklekla, kada je Erling Haland dobio čist zicer na metar-dva od gola, ali se obrukao za ceo život.

Foden je gazda u gradu

Međutim, zato je Fil Foden morao da pokaže šta ume i da je, trenutno, možda i najbolji igrač Sitija i engleske reprezentacije. Prvu pravu majstoriju izveo je u 56. minutu kada je odgovorio Rašfordu na “prozivku” i prelepim pogotkom izjednačio rezultat.

Isti igrač je u 80. minutu doneo preokret. Sjajnu loptu dobio je Foden od Hulijana Alvareza i rezantnim udarcem levom nogom pogodio dalji ugao gola Andrea Onane. Za 2:1 i erupciju na “Etihadu”.

Do kraja je još preostalo samo da i Haland ispravi svoju grešku iz prvog poluvremena. To je i učinio u nadoknadi vremena, posle užasne greške Sofijana Amrabata i gola za konačnih 3:1.

Siti je nastavio da vlada gradom i tako stigao do 62. osvojenog boda. Sada je na jedan zaostatka u odnosu na Liverpul. A upravo sledećeg vikenda gostovaće na “Enfildu” i tada bi, potencijalno, mogla da bude rešena sezona u Premijer ligi. Mančester junajted je ostao na šestom mestu, izvan zone za Evropu, sa 44 boda.