Lesinari Banjaluka FK Borac

Borac iz Banjaluke u grupnoj fazi! Lazetić na “svoj” TSC, šok za Hajduk, u Amsterdamu 34 penala

Fudbaleri banjalučkog Borca eliminisali su Ki Klaksvik sa Farskih Ostrva pobedom 3:1 posle produžetaka (2:1 u regularnom toku) i tako izborili evropsku jesen i još najmanje 10 utakmica u takmičenjima pod okriljem UEFA.

Borac je poveo u 15. minutu, Nikola Srećković je postigao prelep gol iskosa sa desetak metara. Deni Pavlović je doneo izjednačenje Faranima u 53. minutu, a Nikola Srećković je u 55. minutu dao gol za Borac, ali je on poništen zbog ofsajda.

Stefan Savić je golom u 82. minutu, posle asistencije Jova Lukića, poslao meč u produžetak, jer je pre sedam dana Ki Klaksvik kod kuće pobedio istim rezultatom. Savić, najbolji igrač utakmice, asistirao je Holanđaninu Bertu Majersu u 93. minutu za prolaz Borca dalje.

Borac će u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv Ferencvaroša, a čak i da bude eliminisan od šampiona Mađarske, igraće grupnu fazu Lige konferencija u kojoj će imati zagarantovanih osam utakmica u grupnoj fazi, četiri kod kuće i četiri u gostima.

Lazetić na “svoj” TSC

Fudbaleri Makabija iz Tel Aviva plasirali su se u plej-of za Ligu Evrope, pošto su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija pobedili Panevežis rezultatom 3:0, odnosno 5:1 ukupnim rezultatom.

Makabi će u plej-ofu za LE igrati protiv TSC-a iz Bačke Topole, što će biti povratak srpskog trenera Žarka Lazetića na “TSC arenu”.

Klub iz Izraela će u prvoj utakmici 22. avgusta biti domaćin, dok će se revanš meč igrati u Bačkoj Topoli sedam dana kasnije.

Šok na “Poljudu”

Fudbaleri splitskog Hajduka eliminisani su u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Nakon 0:0 u Slovačkoj, na “Poljudu” je slavio Ružomberok rezultatom 1:0.

Autogol u sedmom minutu koji je presudio “bilima” postigao je Zvonimir Šarlija. Hajduk je do pauze imao nekoliko velikih prilika, ali je šanse uglavnom promašivao Marko Livaja.

Pokušavali su izabranici Đenara Gatuza za obezbede makar produžetke, ali u tome nisu uspeli. Slovački predstavnik će za ulazak u grupnu fazu igrati protiv jermenske Noe.

34 penala u Amsterdamu, dva promašili Srbi

Fudbaleri Ajaksa eliminisali su Panatinaikos u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope penalima 13:12 (0:1) posle serije od čak 34 izvedena jedanaesterca. Posle pobede Ajaksa 1:0 u Atini, Tete je golom u 89. minutu doneo Panatinaikosu produžetke u Amsterdamu, a zatim i penale kakvi nisu viđeni odavno na nekoj utakmici.

Nemanja Maksimović nije iskoristio penal za Panatinaikos u sedmoj seriji, dok je Filip Mladenović u petoj seriji bio precizan za grčki klub, ali nije pogodio u 16. seriji. Golman Ajaksa, 40-godišnji Remko Pasver je obranio pet penala i postigao gol. Brajan Brobi nije dao nijedan od dva penala koje je izveo, prvo u petoj seriji, zatim i u šesnaestoj, oba puta za pobedu Ajaksa 13:12.

Ajaks će u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv poljske Jagelonije, dok će Panatinaikos u plej-ofu Lige konferencija na megdan francuskom Lansu.