Borac
Borac Banjaluka; Printscreen: ArenaSportTV

Borac se mučio s Albancima, a ovi odmah tužakali UEFA zbog srpskih zastava: Velež se u Mostaru spasio ozbiljnog blama (FOTO)

U kvalifikacijama za evropske lige igrali su klubovi iz naše okoline, čak pet ekipa danas je odigralo svoje mečeve, a tri su slavile – Celje, Ludogorec i Borac. Sa druge strane Velež je odigrao nerešeno, dok je Struga poražena od Slovana.

Duel koji je privukao najviše pažnje publike odigran je u Banjaluci gde je Borac dočekao albanski Engatiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Rezultat posle prve utakmice bio je 1:0, jedini gol viđen je u 96. minutu postigao ga je Damir Hrelja.

Navijači ekipe iz Republike Srpske istakli su zastavu sa parolom “Kosovo je Srbija” koja je na izazvala mnogo polemike kod albanskih navijača koji su se u neznanju čudili zašto im u Bosni i Hercegovini pokazuju ovakav transparent.

Na društvenim mrežama neki navijači su otišli korak dalje, pa su u svojim objavama označili UEFA kako bi verovatno Evropska kuća fudbala reagovala i kaznila Borac. Ipak, umesto toga zbog nasilničkog ponašanja glavni sudija je pokazao crveni karton jednom albanskom igraču.

Velež izborio samo remi protiv Intera iz Andore

Fudbaleri Veleža iz Mostara odigrali su samo 1:1 sa Interom iz Andore, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Susret je odigran na “Grbavici” u Sarajevu, a revanš se igra za osam dana. Inter je do vođstva stigao potpuno zasluženo u 34. minutu, kada je Žoan Lopes Elo pogodio mrežu domaćih. Brazilac Elzi Lohan doneo je izjednačenje Veležu u 65. minutu.

Struga namučila Slovan

Fudbaleri Slovana iz Bratislave savladali su kao domaćina Strugu rezultatom 4:2, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šampion Severne Makedonije je u Bratislavi propisno namučio Slovan, koji je sa dva pogotka Juraja Kucke u samoj završnici došao do očekivane pobede.

Celje i Ludogorec lako slavili

Ubedljivu povedu na gostovanju Flori ostvarilo je Celje, koje je u Talinu slavilo sa 5:0.

Ulogu favorita opravdao je i Ludogorec, koji je kao domaćin savladao Dinamo Batumi sa 3:1.