Milan Borjan, autogol Japan Alfonso Dejvis
Nemoćan Borjan (Foto: Prointscreen/Reddit/soccer)

Borjan primio četiri komada i komičan autogol protiv Japana (VIDEO)

Japan je u prijateljskoj utakmici pobedio Kanadu sa 4:1 u meču u kome je mrežu gostiju čuvao nekadašnji golman Crvene zvezde i kapiten Milan Borjan.

Tanaka je doveo Japance u vođstvo u drugom minutu, Kanađani su mogli da izjednače u 22, ali Džonatan Dejvid nije realizovao kazneni udarac. Komičan trenutak dogodio se u 40. minutu, kada je Japan došao do drugog pogotka.

Alfonso Dejvis, najbolji kanadski fudbaler, levi bek Bajerna i jedan od najboljih na svetu na toj poziciji posle protivničkog ubacivanja slučajno je, ali snažno u lice iz blizine napucao svog golmana Borjana, od koga se lopta odbila u mrežu.

Borjan je bio malo potresen pa je nakratko ostao da leži na terenu.

Dva minuta kasnije Keito Nakamura je povećao rezultat na ubedljivih 3:0, a drugi gol Tanake u 49. minutu potvrdio je fantastičan nastup Japana.

Počasni pogodak za Kanađane postigao je Džunior Hoilet u 89. minutu.