Solanke

Bornmut i Solanke dominiraju ovog Božića, maleni Luton “uzeo meru” još jednom favoritu

Popodnevni program na Boksing dej doneo je dve zanimljive utakmice timova iz donjeg dela tabele. Dominik Solanke je nastavio svoj božićni niz golova u pobedi Bornmuta nad Fulamom od 3:0, šestoj na poslednjih sedam utakmica za ovaj tim.

Nije kao pre nekoliko dana u Notingemu Solanke dao tri gola, ali je sa 11 metara potvrdio pobedu popularnih Trešnjica koje su posle “klimavog” starta stigle do desetog mesta na tabeli.

Trener Andoni Iraola zbog crvenog kartona u prošlom kolu nije vodio ekipu, ali su se crveno-crni odlično snašli i bez njega.

Bornmut je poveo u finišu prvog poluvremena preko Džastina Klajverta kome je ovo bio prvenac od dolaska u Premijer ligu, a tačku je, kao što rekosmo, stavio Solanke iz penala u 62. minutu.

Tačku na sjajnu partiju domaćina stavio je Kolumbijac Sinistera prelepim pogotkom u nadoknadi za 3:0.

Fulam je odigrao još jedan loš meč i trećim vezanim porazom pao na 13. mesto.

Saša Lukić je ušao u igru u redovima gostiju u 83. minutu.

U derbiju dva najgora tima u Premijer ligi, Šefild junajteda i Lutona, gosti su iznenađujuće slavili sa 3:2.

Bio je to meč pun preokreta, Luton je poveo golom Doutija u 17. minutu, ali su Mekburni u 61. i Ahmedhodžić u 69. preokrenuli potpuno rezultat u korist Šefild junajteda.

A onda, pravo samoubistvo. Dva autogola domačih igrača Robinsona u 77. i Slimanija u 81. za veliki preokret i iznenađenje na Bramal Lejnu.

Luton je tako drugom vezanom pobedom pobegao na 15 bodova samo jedan manje od Evertona u bezbednoj zoni i ispred Barnlija (11) i Šefild junajteda (9).