Borusija s više sreće nego pameti: Mogla da primi pet komada, a ide u Pariz s golom prednosti

Ni drugi polufinalni par Lige šampiona nije izneverio. Borusija iz Dortmunda i Pari Sen Žermen odigrali su sjajan duel na “Vestfalenu”, gde su čuveni “Milioneri” stekli pogodak prednosti uoči revanša na “Parku prinčeva” za šest dana – 1:0.

Mogli su Nemci da prime minimum pet komada na ovom meču. Realno. A ista ta realnost kaže da su imali više sreće nego pameti da se “Sveci” ispromašuju u drugom poluvremenu iz neverovatnih pozicija.

Prvi deo doneo je taktičko nadigravanje u kome je Edin Terzić potpuno nadmudrio starijeg i iskusnijeg kolegu na drugoj strani Luisa Enrikea. Rijerson, Sančo i Brant često su koristili prostor koji im se ukazivao po desnoj strani da izazivaju opasnost pred golom Donarume.

PSŽ bez šuta u gol za 45 minuta

Prva odlična šansa viđena je u 14. minutu kada je Sančo bio nadmoćan protiv Nuna Mendeša, zatim je proigrao Branta, koji je idealno poslužio Zabicera, ali je udarac Austrijanca golman gostiju nekako zaustavio dobrim postavljanjem.

Pari Sen Žermen nije ozbiljnije pretio, a većina akcija išla je preko Kilijan Mbapea koji nikao nije umeo da iskoristi veliki prostor koji su mu igrači Borusije ostavljali u poslednjoj trećini.

Odbrana francuskog prvaka totalno se raspala u 36. minutu kada je Šloterbek sa svoje polovine poslao izuzetno tačan dubinski pas za Niklasa Fulkruga koji se provukao između Markinjosa i Ernandeza, primio loptu i preciznim udarcem matirao nemoćnog Donarumu za oduševljenje na Vestfalenu.

Dve stative u 10 sekundi

Pari Sen Žermen nije šutnuo u gol Borusije u prvih 45 minuta, ali je zato pravo čudo kako nije došao do gola do isteka jednog časa igre.

U jednom napadu pogodio je čak dve stative, prvo Mbape, zatim i Hakimi u 51. minutu. Mbape je imao još jedan zicer u 54. kada mu je sjajno odbranio Gregor Kobel, dok je Fabijan Ruiz u 56. promašio čitav gol sa svega nekoliko metara glavom.

Kad je sve to preživeo Dortmund, malo je falilo da usledi nova kazna za goste. Fulkrug je promašio ceo gol sa oko osam metara u 61. minutu, a zatim je i glavom prebacio prečku u 66. iz još jedne dobre pozicije posle ubacivanja Branta.

Mnogo je bolje Mbape koristio prostor u defanzivi Borusije, posebno u poslednjih pola sata i svaki napad koji je vodio predstavljao je potencijalnu opasnost po gol domaćina. Malo je nedostajalo da gosti izjednače u 72. kada je Kilijan provukao loptu za Dembelea, ali ovaj šutirao pravo u golmana.

Nizale su se situacije pred golom Kobela, ali nije skrštenih ruku sedela ni Borusija, koja je pretila iz kontri, međutim pokušaj Branta u 83. minutu nakon što je jedan od najboljih pojedinaca na meču Džejdon Sančo sjajno prošao, bio je izblokiran.

Sam finiš meča nije doneo ozbiljnije prilike na utakmici, pa Borusija sa golom prednosti putuje u prestonicu Francuske na revanš gde nas definitivno očekuje još jedan spektakularan duel. Najzanimljivije detalje sa prvog meča pogledajte u snimku na početku teksta.