Mainz's Sepp van den Berg, fourth right, scores his sides first goal during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and 1. FSV Mainz 05 at the Signal-Iduna Park in Dortmund, Germany, Tuesday, Dec. 19, 2023. (AP Photo/Martin Meissner)

Borusijina crna serija se nastavlja i na 114. rođendan: Verder “ukrao” bod bez Veljkovića

Odigrane su prve tri utakmice 16. kola nemačke Bundeslige, a kao i obično u ovoj ligi nije izostalo golova i zanimljivih rezultata. U prvom terminu fudbaleri Verdera remizirali su u Bremenu sa ekipom Lajpciga rezultatom 1:1.

Dok su u večernjem terminu Borusija i Majnc odigrali nerešeno 1:1, a najzanimljivija utakmica sa čak 6 golova viđena je u Hofenhajmu gde je domaća ekipa remizirala sa Darmštatom rezultatom 3:3.

Verder uzeo bod protiv velikog favorita

“Zeleni” su hrabrom igrom uspeli da osvoje bod protiv favorita i to bez standardnog člana ekipe, reprezentativca Srbije Miloša Veljkovića. Gosti iz Lajpciga prvi su stigli do pogotka u 41. minutu, ali je gol Poulsena poništen zbog ofsajda.

Greške, pak, nije bilo početkom drugog poluvremena kada je Lois Openda iz trećeg pokušaja uspeo da zatrese mrežu Ceterera.Činilo se da će “bikovi” opravdati ulogu favorita, ali tako nije mislio Džastin Ndžinma koji je sjajnim pogotokom u 75. minutu doneo izjednačenje Verderu i tako postavio konačan rezultat.

Verder je tako osvojio 16. bod i nalazi se na 13. poziciji, dok je Lajpcig treći u Bundesligi sa 33 boda.

Dortmund nije pobedio ni na 114. rođendan

Ekipa Borusije iz Dortmunda nikako da pobedi, a da zabeleže tri boda nisu uspeli ni na 114. rođendan već su remizirali sa Majncom – 1:1.

Sjajna koreografija navijača obeležila je početak utakmice, a taman se namestilo da na Vestfalen dođe ekipa koja je kandidat za ispadanje, te da na taj način ekipa Edina Terzića upiše prva tri boda od 25. novembra. Međutim nije pošlo za rukom.

Prvi gol na utakmici delo je Julijana Branta u 29. minutu, tada se činilo da će ovo biti lak posao za Borusiju, ali u 43. minutu Van Den Berg je utišao Vestfalen i poravnao rezultat na 1:1.

Očekivalo se da tim iz Dortmunda postigne bar još neki gol, ali to se nije desilo. Borusija šest uutakmica u svim takmičenjima nije uspela da slavi, te četiri u Bundesligi. Navijači se pitaju da li je ovo i kraj za Terzića?

Majnc je sa ovim bodom pobegao iz opasne zone, dok je Dortmund peti sa 27 bodova.

Hofenhajm i Darmštat podelili bodove u goleadi

Igrači Hofenhajma ugostili su na domaćem terenu ekipu Darmštata, a već pre početka utakmice mirisalo je na goleadu pošto i jedna i druga ekipa igraju jako napadački fudbal. Tako je i bilo – 3:3.

Prvi gol postigao je napadač domaćih Andrej Kramarić i to sa bele tačke u 14. minutu, Darmštat je do izjednačenja stigao preko Pfeifera u 23. Samo pet minuta kasnije ponovo je Hofenhajm došao do prednosti ovaj put gol je proslavio Bebou. Tako se i otišlo na poluvreme.

Drugo poluvreme krenulo je u znaku gostiju Tim Skarke postigao je gol u 57. da bi ponovo prednost domaćem timu vratio Bebou. Kada se činilo da će domaći tim upisati novu pobedu za goste je ponovo precizan bio Skarke te postavio konačan rezultat 3:3.

Darmštat i sa ovim bodom ostaje poslednji na tabeli dok ekipa Hofenhajma ima 24 boda i nalazi se na šestom mestu.