Savo BIH sigurnije Grčka

Bosna i Savo nisu pomogli Srbiji, Španija platila skupu cenu zbog povrede Gavija (VIDEO)

Slovačka je iskoristila poklon remi Srbije i Bugarske i pobedom u Zenici nad Bosnom i Hercegovinom od 2:1, obezbedila sebi mesto u trećem šeširu na žrebu za Evropsko prvenstvo. Ovaj rezultat je gurnuo Orlove još bliže četvrtom šeširu.

Selekcija Save Miloševića povela je autogolom Hrošovskog u 49. minutu, ali je radost Bosanaca trajala kratko. Boženik je u 52. poravnao rezultat, a Šatka u 71. postavio konačnih 2:1.

Pre toga je isključen defanzivac Bosne Gojković, a tokom meča nezadovoljna publika u Zenici skandirala je protiv rukovodstva Fudbalskog saveza i selektora Miloševića kome je ovo bio treći poraz u nizu.

Videćemo da li će Savo dobiti poverenje da predvodi Bosance kroz baraž gde imaju priliku da se ipak domognu Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

U ostalim mečevima ove grupe bez rezultatskog značaja Portugalija je pobedila Island sa 2:0, dok je Luksemburg bio bolji od Lihtenštajna minimalnim rezultatom, pa će imati šansu da se domogne Nemačke kroz baraž.

Završene su kvalifikacije i u grupi A, gde je Španija na svom terenu pobedila Gruziju sa 3:1.

Istina, skupu cenu ja platio mladi vezista Barselone Gavi koji se treže povredio u prvom poluvremenu pa je na trijumf “Crvene furije” pala senka. Nagađa se da su mu stradali ligamenti kolena, a to znači dužu pauzu.

Španija je povela preko Le Normana u četvrtom minutu, ali je već u 10. rezultat poravnao najbolji igrač gostiju Hviča Kvarackelija.

Odolevali su gosti do 55. minuta kada je Feran Tores povisio na 2:1, a autogol Ločošvilija u 72. odagnao je sve sumnje oko ishoda ovog meča.

U drugoj utakmici ove grupe Škotska i Norveška su na Hempdenu podelile bodove (3:3).

Gosti, koji su igrali bez povređenog Halanda, su dva puta vodili, a na kraju su stigli do boda u finišu iz penala u 86. minutu.

Škotska je ispustila pobedu, ali i šansu da se nađe u drugom šeširu na žrebu za EURO.