Injaki Vilijams (Atletik Bilbao)
Načeo Madriđane: Injaki Vilijams (Foto: Printscreen/Twitter)

Braća Vilijams izrešetali Madriđane: Bilbao na korak od trofeja koji čeka 40 godina (VIDEO)

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa drugi su finalisti Kupa kralja pošto su u revanšu na “San Mamesu” pregazili Atletiko iz Madrida sa 3:0. Oni će u finalu igrati protiv Majorke, koja je eliminisala Real Sosijedad.

Prvi meč pre nekoliko nedelja u prestonici Španije završen je pobedom tima iz Baskije od 1:0.

Tako će ekipa Ernestea Valverdea posle tri sezone imati novu priliku da se domogne omiljenog trofeja na koji čeka ravno 40 godina.

Za plasman u finale Kupa pobrinula su se tamnoputa braća Vilijams. Najpre je mlađi, Niko, maestralno u 13. minutu prošao po levoj strani i poslužio Injakija, koji je supervolejom razgalio domaću publiku.

Da će Atletik igrati u finalu postalo je jasno u 42. minutu kada se Injaki revanširao Niku asistencijom za velikih 2:0. Sjajno je prohujao po desnom krilu i polsužio mlađeg brata koji je s lakoćom matirao Oblaka.

Drugo poluvreme bilo je samo puko odrađivanje posla za domaći tim, a Gorka Guruzeta je pogotkom u 61. minutu postavio konačnih 3:0 i potvrdio plasman Bilbao u veliko finale.

Posle tri sezone Bilbao ima novu šansu za trofej koji je tokom istorije osvajao čak 23 puta, poslednji put u sezoni 1983/84. Poslednji put isprečila im se Barselona, a ovog puta rival je mnogo lakši.

Inače, revanšu između Bilbaoa i Atletiko Madrida prethodili su incidenti na ulicama prestonice Baskije.