milan majstorovic protiv OFK

Bratski, bratski, pa 2:0: OFK Beograd pao u Moskvi, Dinamov Srbin je budućnost našeg fudbala (VIDEO)

Fudbaleri OFK Beograda doživeli su i drugi ubedljiv poraz na Bratskom kupu u Moskvi, pošto su poraženi od svog odistinskog bratskog kluba Dinama. Posle poraza od CSKA rezultatom 4:0, izgubili su i od trećeplasirane ekipe iz prethodne sezone ruske Premijer lige rezultatom 2:0.

Trener Dinama Marcel Lička izveo je izuzetno jak sastav u prvom poluvremenu, za razliku od Sima Krunića koji ipak jeste malo kombinovao.

Zbog toga, Dinamo je rutinski održao čas fudbala novom srpskom superligašu, ekipi koja se posle godina tavorenja u nižim ligama vratila u elitu.

Prvi gol bio je delo sjajnog Konstantina Tjukavina u 37. minutu, dok je konačnih 2:0 postavio Jaroslav Gladišev početkom drugog poluvremena. Njemu je asistirao na sjajan način oporavljeni srpski štoper Milan Majstorović, koji je pauzirao godinu dana zbog povrede prednjih ukrštenih ligamenata.

Za razliku od Partizana, koji je imao snage da se vrati posle 2:0 protiv plavih iz Moskve, OFK Beograd za tako nešto nije imao snage, jer se, ruku na srce, ova ekipa i dalje uigrava pred nove izazove.

Kad već pomenusmo Majstorovića, on je u poslednjim sekundama meča intervenisao na gol liniji svog tima i tako sprečio OFK-u da postigne bar počasni pogodak.

Nadamo se da, ko god bude selektor Srbije u narednom periodu, neće zanemariti igrača rođenog 2005. godine koji je za 1.300.000 evra pre godinu i po dana iz Vojvodine prešao u tim koji je tada predvodio Slaviša Jokanović.

Sledeći meč na Bratskom kupu igraju CSKA i Partizan u nedelju.