Partizan VS CSKA
Koreografija navijača CSKA uoči utakmice (Foto: Printscreen/You Tube/FK Partizan)

Bratski turnir i kraj za glavobolju: Partizan izgubio od CSKA, brine teška povreda desnog beka

Partizan je poražen od CSKA u Moskvi sa 3:0 u poslednjem kolu Bratskog kupa, Beograd je izgubio od Moskve, a srpski vicešampion je platio skupu cenu zbog povrede koju je doživeo desni bek Marko Živković već na startu utakmice, koja nije izgledala nimalo prijatno.

Iskusni fudbaler crno-belih iznet je na nosilima sa terena i tom prilikom nije krio suze. Povredio se bez ikakvog kontakta sa protivnikom, nezgodno je stao dok je pored njega bio Uzbekistanac Fazulajev i odmah je posle povrede morao van terena.

A baš za vreme dok je Partizan bio sa igračem manje na terenu, CSKA je postigao vodeći gol. Posle odlične akcije, odbijena lopta je došla do Musajeva, koji je bez problema pronašao put do mreže Stevanovića. Domaćin je prelako poveo u trećem minutu.

Mogao je CSKA da duplira prednost u 23. minutu kada Čalov nije uspeo da savlada golmana Partizana posle centaršuta sa leve strane. Domaćin je imao više od igre, ali je Partizan izveo nekoliko opasnih napada, iz kojih nije mogao ozbiljnije da zapreti Akinfejevu.

Kako su počeli u prvom delu, crno-beli su nastavili i u drugom. Posle samo šest minuta igre CSKA je rešio meč u svoju korist, a strelac je bio Brazilac Keliven, koji je dobio prednost u odnosu na Milana Gajića na poziciji desnog beka. Još jednom je olako popustila odbrana Partizana.

Bambi dotukao crno-bele

Partizan nije mnogo toga prikazao na ovom meču, a CSKA je do trećeg gola stigao u 89. minutu kada je mrežu crno-belih pogodio i veteran Zoran Tošić (37). Nekadašnji fudbaler Partizana ušao je u igru nekoliko minuta ranije kao specijalni gost, a zatim je krunisao lepu akciju i postavio konačan rezultat.

Crno-beli su na ovom meču nastupili u sastavu: Stevanović (od 46. Krunić) – Živković (od 8. Filipović), Marković, Mujakić, Antić – Arijaga (pd 70. Ovusu), Šćekić (od 85. Baždar) – Goh (od 57. Zubairu), Trifunović (od 57. Janković), Nikolić (od 57. Natho) – Saldanja.

Stanojević: Igra i rezultat nisu na nivou Partizana

– Prvo poluvreme je bilo bolje za nas. U drugom smo definitivno izgubili kontrolu i CSKA je bio bolji. Nisam zadovoljan drugim poluvremenom. Neki igrači koji su ušli u igru nisu pokazali talenat, ali to je naš problem i rešićemo to – rekao je trener Stanojević posle meča.

Strateg crno-belih je dodao da je igra bila nedovoljna za renome kluba kakav je Partizan.

– Kao što sam već rekao, u prvom poluvremenu smo igrali dobro. Kontrolisali smo loptu, imali smo dobre situacije. Drugo poluvreme je bilo loše i defanzivno i ofanzivno. Nismo igrali kako smo želeli. Igra i rezultat, to nije dovoljno za Partizan – poručio je Stanojević.

Partizan će 10. jula odigrati prijateljsku utakmicu protiv Lokomotive iz Moskve.