Arsenal i Mančester junajted
Čovek odluke (levo): Leandro Trosar (Foto: Beta/AP Photo/Dave Thompson)

Brazilac novom glupošću produžio borbu za titulu: Odluka pada u sledeću nedelju (VIDEO)

Ne zavisi više ništa od njih, ali dokle god ima šanse, Arsenal će da se bori za titulu. Ekipa Mikela Artete zabeležila je i petu vezanu pobedu, ovaj put na gostovanju protiv Mančester junajteda od 1:0 i vratila se na lidersku poziciju u Premijer ligi Engleske, kolo pre kraja.

Pogodak odluke dao je Leandro Trosar u 20. minutu, na pas Kaija Haverca, i to posle prve prave akcije na utakmici i nekoliko opasnih napada desetkovanog domaćina. Tragičar utakmice bio je ponovo Brazilac Kazemiro, koji je zakasnio da istrči kod tog gola i tako je propala ofsajd zamka.

Bivši igrač Reala ima košmarne reakcije na poslednje dve utakmice otkad je prekomandovan na poziciju štopera, pošto je pre Tobdžija na sličan način častio i igrače Kristal Palasa u debaklu od 4:0 prošlog vikenda.

Mančester junajted je igrao danas bukvalno bez pola tima (Bruno Fernandeš i Rašford nisu bili ni na klupi za rezerve), ali je imao nekoliko prilika da saplete velikog rivala. Najviše je pretio Garnačo i to nekoliko puta sa levog krila u drugom poluvremenu, ali je David Raja sačuvao mrežu.

Na sreću domaćih navijača, igrači Erika ten Haga nisu napravili čudo, pa je Arsenal i dalje u igri da otme titulu Građanima. Realno, ne zna se šta je gore za ljubitelje “Crvenih đavola”, da li da pehar završi na kraju na Etihadu ili Emiratima.

I dalje je sve u rukama Mančester sitija, koji u utorak igra protiv Totenhema zaostali meč i ako pobedi, u poslednje kolo će ući sa dva boda razlike. Građani ne mogu da budu šampioni pre poslednjeg 38. kola, tako da nas čeka spektakl sledećeg vikenda.

U poslednjem kolu, Arsenal će dočekati Everton, dok Siti dočekuje Vest Hem u nedelju od 17 časova. Videćemo samo sa kakvim rasporedom na tabeli uoči poslednjih 90 minuta.