Brazil's Lucas Paqueta, second right, scores his side's 4th goal against Paraguay from the penalty spot during a Copa America Group D soccer match in Las Vegas, Friday, June 28, 2024. (AP Photo/David Becker)
Lukas Paketa je tek iz drugog penala uspeo da postigne gol, Foto: Beta/AP Photo/David Becker

Brazilci promašili penal, pa za 15 minuta iskalili sve frustracije: Silna Kolumbija u četvrtfinalu

Neko je morao da plati za kiks Brazilaca u 1. kolu na Kopa Amerika, a kola su se slomila na Paragvaju. “Selesao” je svoj bes iskalio sa 4:1 nakon što nije uspeo Kostariki da da ni gol u prvom meču. U istoj grupi Kolumbija je obezbedila plasman u četvrtfinale ubedljivom pobedom nad Kostarikom 3:0.

Ponovo nije počelo prema planu Brazilaca jer je Lukas Paketa promašio jedanaesterac u 31. minutu. Bio je to katastrofalno izveden udarac sa bele tačke. Ipak, vrlo brzo se iskupio asistencijom za gol Vinisijusa Žuniora u 35. Do kraja poluvremena još 2 lopte su završile u mreži Paragvaja.

Rodrigo je izmešao odbranu, ali je golman odbranio njegov udarac. Međutim, loša reakcija defanzivca i lopta stiže srećno do Savija za 2:0 u 43. minutu. U petom minutu nadoknade prvog poluvremena ponovo je strelac Vinisijus, ovog puta posle sjajnog proigravanja od strane Rodriga.

Na početku drugog poluvremena eto gola nade za Paragvajce i to kakav. Fenomenalan i snažan šut Alderetea sa preko 25 metara je bio neodbranjiv. Međutim, ta mala neizvesnost nije dugo potrajala.

U 65. minutu novi jedanaesterac za Brazil i ponovo je odgovornost preuzeo Paketa. Neki navijači su se ljutili i zviždali zbog toga, pa je Vinisijus prišao kako bi ih smirio i tražio da daju podršku njegovom saigraču. Vezista Vest Hema je ovog puta bio daleko sigurniji i precizniji.

Paragvajci su ostali sa igračem manje u 81. minutu jer je Kubas dobio direktan crveni karton. Možda preoštro, a možda i nefer jer je prvi njega udario i uhvatio za vrat Daglas Luiz koji je prošao bez opomene.

Ovim porazom Paragvaj je eliminisan sa Kopa Amerika bez obzira na poslednji meč, dok Brazilci ne smeju da izgube od Kolumbije u poslednjem kolu, ukoliko Kostarika pobedi Paragvaj.

Kolumbija moćno do četvrfinala

Kad smo kod Kolumbijaca, zaista igraju odlično. Upisali su novu ubedljivu pobedu koja ih je odvela u četvrtfinale.

Golman Kostarike je srušio Kordobu prilikom izletanja u svom šesnaestercu i dosuđena je najstroža kazna. Siguran izvođač penala je bio Luis Dijaz.

Dejvison Sančez je posle kornera u 59. minutu duplirao prednost, a Kordoba je tri minuta kasnije razrešio sve dileme oko pobednika.