Pep Gvardiola na meču Vest Hem - Mančester Siti
Očajan: Pep Gvardiola (Foto: Beta/AP Photo/Kin Cheung)

Bride obrazi zbog bruke dva Mančestera: Gvardioli se ovo nije desilo 5 godina

Oba ponosa grada Mančestera, i Siti i Junajted, poraženi su u sedmom kolu Premijer lige. Ako nas od Crvenih đavola to više i ne čudi, jer su vezali drugi neuspeh na “Old Trafordu”, moramo da priznamo da su nas neprijatno iznenadili Građani koji su izgubili na gostovanju u Vulverhemptonu sa 2:1.

Ovo je drugi poraz ekipe Pepa Gvardiole u nekoliko dana, posle eliminacije od Njukasla iz Liga kupa, a poslednji put Katalonac je na klupi Građana izgubio dve vezane utakmice još 2018. godine protiv Lestera i Kristal Palasa.

Danas im je meru uzeo borbeni Vulverhempton, a da će biti problema videlo se u 13. minutu kada je Ruben Dijas nespretno pogodio sopstvenu mrežu i doneo prednost domaćinu.

Siti je izjednačio u nastavku, u 58. minutu preko Argentinca Hulijana Alvareza, koji je sjajno izveo slobodan udarac, ali samo osam minuta kasnije Vukovi su dali i drugi gol.

Mateus Kunja je proigrao Hvang Hi Čana, a Korejac lako matirao Edersona za veliki tijumf tima iz predgrađa Birmingema.

Očajni Mančester junajted je posle Brajtona, častio i Kristal Palas bodovima na “Teatru snova”. Jedini pogodak za tim iz Londona postigao je Joakim Andersen u 25. minutu i to kakav. Udarcem volejom posle gužve, pravo pod prečku, ne bi odbranile ni tri Onane

Inače, Mančester junajted je prvi put u istoriji uzgubio uvodne četiri utakmice od sedam odigranih u Premijer ligi.

Kiks velikana iz Mančestera iskoristio je Arsenal koji je pregazio Bornmut sa 4:0 i prišao na bod lideru Mančester sitiju uoči velikog derbija koji dva tima igraju na Emiratima sledećeg vikenda.

Bukajo Saka je otvorio kanonadu u 17. minutu, Edegor i Haverc iz penala povećali prednost, a tačku na trijumf stavio Ben Vajt u 93. minutu.

U preostalim mečevima ovog popodnevnog programa Njukasl je pobedio Barnli sa 2:0, kao i Vest Hem koji je istovetnim rezultatom porazio Šefild junajted u Lonodnu.

Čudni Everton je poražen na svom terenu od novajlije u ligi Lutona sa 2:1.