Ivory Coast's Jean-Philippe Krasso, left, celebrates with teammate after scoring his team second goal during the African Cup of Nations Group A soccer match between Ivory Coast and Guinea-Bissau in Abidjan, Ivory Coast, Saturday, Jan. 13, 2024. (AP Photo/Sunday Alamba)
Očajni Kraso (Foto: Beta/AP Photo/Sunday Alamba)

Bruka i sramota Krasoa i Obale Slonovače: Autsajder ih napunio do vrha (VIDEO)

Ako čitate redovno Soccersportal, do sada ste se upoznali sigurno sa selekcijom Ekvatorijale Gvineje, najprijatnijim iznenađenjem Kupa afričkih nacija koji se održava ove zime u Obali Slonovače.

Skromna reprezentacija, čiji tim na talonu vredi jedva 10 miliona evra, napravila je još jednu senzaciju, razmontirala u Abiđanu domaćina sa čak 4:0, nanela mu katastrofu i potvrdila prvo mesto u grupi A.

Sa sedam bodova, kao prvoplasirani (zbog bolje gol-razlike) popularni Slonovi su prošli u osminu finala, zajedno sa Nigerijom koja je savladala Gvineju Bisao sa 1:0, autogolom Sanganta u 36. minutu.

Na meču u Abiđanu, sjajni Emilijano Nsue je sa još dva gola (u 42. i 75, minutu) stigao do brojke od pet pogodaka i vodeće pozicije na listi strelaca, a pored njega očajne domaćine matirali su i vezista Pablo Gane u 73. kao i Jani Bujla u 88. minutu.

Obala Slonovače je dva puta pogađala mrežu rivala na ovom meču u svakom od poluvremena, ali su oba pogotka poništena zbog ofsajda. Drugi, onaj u 67. minutu dao je rezervista Crvene zvezde Žan-Filip Kraso, koji je ušao u 65. minutu, a promašio je i zicer na ovom meču u 83.

Ovoj selekciji, domaćinu i favoritu na KAN sada ostaje da se nada da će sa tri boda koja prenosi uspeti da bude među četiri najbolje trećeplasirane selekcije na truniru. Opet, ne možemo, a da se ne odamo utisku da je jedan od najskupljih timova na turniru (vrede 330 miliona evra) potpuno razočarao.