Maksimović se oprašta od Hetafea
Maksimović; Printscreen/X/ @LaLigaExtra

Brutalan transparent španskih navijača zbog Nemanje: Ćavi se pobedom oprostio od Barse (VIDEO)

Nemanja Maksimović odigrao je poslednji meč za Hetafe i porazom od Majorke sa 2:1 oprostio se od La Lige.

Maksimović je odigrao čitavu utakmicu za Hetafe za koji je nastupio na 222. utakmice za šest godina.

Navijači Hetafea su svom miljeniku tokom meča posvetili transparent na kojem je srbinov lik bio pored Damijana Suaresa i Hajmea Mate, koji su, takođe odigrali poslednju sezonu za tim iz Madrida.

Gosti sa Baleara su gubili do same završnice, a onda su sa dva gola u sudijskoj nadoknadi preko Murićija i Mafea došli do preokreta i pobede.

Odlazi kod bivših igrača Zvezda

Maksimović će naredne sezone igrati za Panatinaikos, koji je zimus postigao dogovor sa srpskim reprezentativcem i tako se pridružiti dvojici Filipa – Mladenoviću Đuričiću.

Zanimljivo, sva trojica su u jednom trenutku bili članovi Crvene zvezde, a Đuričić i Maksimović nisu imali priliku za debi u prvom timu, pošto su još u omladincima napustili Marakanu i otisnuli se put Evrope.

Podsetimo, Maksimović je u karijeri igrao još za ValensijuAstanu Domžale, a za Srbiju je nastupio na 48 utakmica.

Aspas i dalje u punoj snazi

Fudbaleri Selte remizirali su u Vigu sa ekipom Valensije rezultatom 2:2. Meč nije imao prevelikog takmičarskog značaja, pa smo mogli videti veoma otvoren i dinamičan fudbal sa obe strane.

Gosti su poveli već u petom minutu autogolom Domingeza, da bi početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu 36-godišnji Iago Aspas sa penala poravnao rezultat.

Na identičan način, Alberto Mari je u 60. minutu doveo “slepe miševe” do novog vođstva, ali je dva minuta kasnije Anastasios Duvikas postavio konačnih 2:2 posle dodavanja Aspasa.

Pobednika nije bilo ni u meču na Kanarskim ostrvima gde je Las Palmas odigrao 1:1 sa timom Alavesa. Simeone je u 33. minutu propustio priliku da sa penala dovede goste do vođstva, ali to je ispravio asistencijom Karlosu Visenteu u 50. minutu susreta.

Konačan rezultat psotavio je Mark Kardona u 71. minutu meča.

Ćavi se oprostio pobedom

Ćavi Ernandez se pobedom oprostio od Barselone. U 38. kolu La Lige katalonski velikan pobedio je na gostovanju Sevilju rezultatom 2:1.

Ovaj 44-godišnji stručnjak dobio je otkaz nakon što je prokomentarisao tešku situaciju u klubu. Zamenjuje ga nemački stručnjak Hansi (her) Flik.

Ćavi je predvodio Barsu u 142 utakmice. Ostvario je učinak od 89 pobeda, 24 remija i 29 poraza. Odlazi sa dva trofeja La Lige i Superkupom Španije.

Barselona je ovu sezonu završila na drugom mestu La Lige sa 85 osvojenih bodova, dok je Sevilja tek 14. sa 41 bodom.