Barak Bahar
Barak Bahar; Foto: Youtube/Arena Sport TV

Bukari daje gol, “Marakana” gori, a Bahar se češka: Zvezda plaća 100.000 evra njegovom bivšem klubu!

Crvena zvezda je u sredu na stadionu “Rajko Mitić” izvukla bod protiv Jang Bojsa u 88. minutu, a trlja ruke i Makabi Haifa. Krajnjih 2:2 doneo je Osman Bukari veoma inteligentnim golom, praktično iz mrtvog ugla. Ceo stadion se radovao tome, pa čak i u Izraelu.

Naime, Zvezda je letos dobila novog trenera kada je došao Barak Bahar iz Makabi Haife, koji je insistirao na određenoj klauzuli u novom ugovoru. Ona nije svakidašnja u svetu fudbala, ali je u ovom slučaju donela profit.

O čemu se radi? Kako je objavio izraelski portal “One”, Makabi Haifa je u tom transferu tražio da mu Crvena zvezda plati 100.000 evra za svaki osvojeni bod u Ligi šampiona. Dakle, taj iznos za svaki remi, odnosno, 300.000 evra za svaku pobedu.

Naravno, to nije razlog zbog kog je Izraelac bio nezadovoljan i namrgođen prilikom erupcije na stadionu. Ali, svakako je na neki način doneo rashod novom klubu, u korist starog.

Zvezdina dobit tim remijem sa Jang Bojsom je mnogo veća, pošto od UEFA dobija 900.000 evra za svaki remi u grupnoj fazi elitnog takmičenjima. Stoga neće mnogo žaliti što će deveti deo tog kolača iz poslati u Izrael.

Bahar nije bio zadovoljan

Trener Crvene zvezde Barak Bahar nekim stvarima bio je zadovoljan, a nekim drugim ne posle remija sa Jang Bojsom u okviru 2. kola Lige šampiona.

– Nismo dobro startovali, tražio sam da igramo visoko, da pritiskamo protivnika. Nesrećno smo primili gol, ali ovo je fudbal, to je utakmica. Igrali smo bolje u poslednjih 30 minuta, mogli smo i da pobedimo, time sam zadovoljan.

Da li ste zadovoljni bodom?

– Nisam, jer nismo pobedili u utakmici koju je trebalo. Trebalo nam je i malo sreće koja treba da napravi razliku, posebno na kraju utakmice.