Osman Bukari
Osman Bukari (Foto: MN Press)

Bukari “zakopao” Ganu u derbiju, trener ga izbacio s terena posle 16 minuta (VIDEO)

Fudbaleri Egipta i Gane igrali su nerešeno (2:2) u meču 2. kola Kupa afričkih nacija koji je obeležio krilni napadač Crvene zvezde Osman Bukari.

Igrač od čije prodaje na Marakani očekuju minimum 10 miliona evra, pogrešio je kardinalno i poklonio izjednačujući pogodak Egipćanima.

Selektor Gane Kris Hjuton ga je zbog toga i nonšalantnog ponašanja izbacio iz igre samo 16 minuta nakon što ga je uveo sa klupe za rezerve. U fudbalu se takav potez smatra ponižavajućim.

Derbi ove grupe obeležila je povreda Mohameda Salaha u finišu pvog poluvremena i pitanje je da li će napadač Liverpula da se vrati na teren do kraja grupne faze.

Gana je dva puta vodila golovima Mohameda Kudusa u 45. i 71. minutu, ali su Omar Marmuš u 69. i Mustafa Muhamed u 75. (posle kiksa Bukarija) uspeli da izjednače.

Navijači Gane su pored Bukarija besni i na Injakija Vilijamsa i traže da im se oduzmu pasoši i više nikada ne pozivaju u nacionalni tim.

Egipat sada ima dva boda, a Gana samo jedan pred poslednje kolo. Lider u ovoj grupi su Zelenortska ostrva koja sutra pobedom nad Mozambikom mogu da overe plasman u osminu finala.