Demirović; Foto: Beta/AP/Philipp von Ditfurth

Bundesliga “gori”: Het-trik Kramarića, Dortmund ima novog heroja, a mi kandidata za gol kola

Vratila nam se Bundesliga i, baš kao to smo to i navikli od nemačkog fudbala, već u prvom kolu gledamo puno golova. Posle velike drame u Menhengladbahu u prvoj utakmici sezone u petak uveče, u subotu smo u tradicionalnom terminu nastavili u istom ritmu.

Čak pet pogodaka bilo je u duelu Hofenhajma i Hostejn Kila koji je u Zinshajmu pripao domaćem timu rezultatom 3:2. Obeležio ga je hrvatski napadač Andrej Kramarić, het-trikom čime je nastavio neverovatnu seriju sa kraja prethodne sezone.

On je, naime, u svakom od poslednjih devet mečeva za Hofenhajm učestvovao golom ili asistencijom u golovima svog tima. Impresivna statistika i dokaz koliko zapravo znači ovom timu plavih. Dva debitantska gola za Kil postigli su Bernardson i Mašino u 63. odnosno, 89. minutu.

Reprezentativac tzv. Kosova postigao gol kola?

Fenomenalan meč gledali smo i u Bavarskoj, gde su Augzburg i Verder podelili bodove rezultatom 2:2. Posle vođstva gostiju iz Bremena od 12. minuta preko Agua, u 16. smo videli najlepši momenat na meču, a možda i celom kolu.

Granit Džaka je dobio konkurenciju za gol kola, pošto je reprezentativac tzv. Kosova Elvis Rekbečaj postigao spektakularan pogodak sa skoro 30 metara udaljenosti.

Preokret Augzburgu je doneo Esende u 35. minutu, da bi krajnji i najpravedniji remi doneo Njinma u 58.

Demirović nedovoljan “švabama”

Elvedin Demirović, reprezentativac Bosne i Hercegovine, upisao je debi za Štutgart, a posle samo dva minuta meča protiv Frajburga i debitantski pogodak za “švabe”. Međutim, nije im to vredelo, jer je domaćin na kraju slavio trijumf rezultatom 3:1.

Preokret Frajburgu doneli su Kubler u 27. minutu, Doan u 54. i Kubler svojim drugim pogotkom u 61.

U preostalim mečevima Lajpcig je golom Nusa na isteku sat vremena igre savladao Bohum sa 1:0, dok su rezultatom 1:1 remizirali Majnc i Union Berlin.

Dortmund ima novog junaka, ali prvo protest

Navijači su postavili maketu tenka ispred stadiona Borusije iz Dortmunda uoči utakmice protiv Ajntrahta iz protesta protiv sponzorskog ugovora tog fudbalskog kluba s jednim proizvođačem oružja.

Dortmund je 29. maja saopštio da je potpisao trogodišnji ugovor sa kompanijom “Rajnmetal” iz Diseldorfa tri dana pre nego što je ekipa izgubila u finalu Lige šampiona od Real Madrida. Firme koja je najveći svetski proizvođač artiljerijske municije i očekuje se da će ove godine ostvariti rekordnu prodaju od oko 10 milijardi evra.

Kada je meč počeo, Borusija je dobila novog heroja, pošto je dvostruki strelac u pobedi rezultatom 2:0 (0:0) bio Džejmi Bajno-Gitens.

Prvi u 72. minutu kada je ušao u kazneni prostor sa leve strane i zakucao loptu u mrežu gostiju iz Frankfurta. Tačku na meč je stavio u trećem minutu nadoknade, nakon perfektnog starta Bensebainija u svom kaznenom prostoru i kontre u kojoj je Gitens pretrčao sa loptom skoro ceo teren i postavio konačan rezultat.