Florijan Virc; Foto: Beta/AP/Martin Meissner

Bundesliga počela neviđenom dramom: Šampion slavio posle penala u 101. minutu!

Počela je Bundesliga i nije moglo da počne luđe, niti dramatičnije u uvodnoj utakmici koju tradicionalno igraju šampioni Nemačke. Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena su rezultatom 3:2 pobedili Menhengladbah na startu Bundeslige, ali posle velike drame u završnici.

Sjajno su fudbaleri Bajera počeli ovaj meč i već od 12. minuta došli do vođstva nakon pogotka Granita Džake, a Švajcarac je strelac prvog gola u sezoni 2024/25. U 38. minutu utakmice je ekipa iz Leverkuzena imala velikih 2:0 prednosti, kada je Virc iz peterca postigao pogodak nakon odbitka i velike gužve ispred gola Borusije.

Domaćin je uspeo da smanji krajem prvog poluvremena, ali je posle VAR konsultacija poništen Klajndinstov gol. Menhengladbah je, ipak, smanjio na 2:1 i to u 59. minutu susreta, kada je Elvedi pogodio gol šampiona Nemačke.

Klajndinstu je gol krajem prvog poluvremena poništen, ali je u 85. minutu priznat i tim pogotkom je Menhengladbah izjednačio na 2:2!

Sudija je produžio utakmicu za čak deset minuta, a u 101. minutu utakmice je VAR morao da reaguje i dosudi penal za Bajer Leverkuzen. Florijan Virc je preuzeo odgovornost i… promašio. Ipak, dotrčao je na odbitak i zatresao mrežu Borusije, čime je direktno doneo pobedu Leverkuzenu.