Čukarički - Vojvodina, Đorđe Ivanović; Foto: MN Press

Carević “carevao” na Banovom brdu: Golman Vojvodine je heroj penal-serije!

Nakon što se Partizan preko jedanaesteraca provukao u polufinale Kupa Srbije, i drugi četvrtfinalni duel odlučen je na penal-ruletu. Na Banovom brdu su Čukarički i Vojvodina odigrali meč rezultatom 1:1, a potom se pristupilo izvođenju udaraca sa 11 metara. Tu je bila bolja ekipa Vojvodine, koja je sa 4:3 u penal seriji slavila pobedu.

“Lale” su i vodile od 50. minuta kada je bivši fudbaler Crvene zvezde Vukan Savićević prošao kao kroz “sir” i matirao kompletnu odbranu Čukaričkog. Bio je to njegov prvi gol u srpskom fudbalu još od 2015. godine i onog čuvenog meča između OFK Beograda i Zvezde, koji je posle preokreta završen rezultatom 2:6.

Međutim, radost Novosađana je potrajala tek 18 minuta, pošto je toliko bilo potrebno Čuki da izjednači. Ovog puta preko bivšeg igrača Partizana, Đorđa Ivanovića, koji je matirao Lazara Carevića za 1:1.

Nakon toga nijedan tim nije želeo da rizikuje i odluka je morala da padne u penalima. Tu je “carovao” golman Lazar Carević, koji je odbranio dva penala, Nemanji Milojeviću i Vukašinu Jovanoviću. Na drugoj strani, svi su bili precizni – Zukić, Petrović, Lazarević i Savićević.

Od 19.00 Crvena zvezda dočekuje Vršac, dok će u četvrtak Radnički 1923 u Kragujevcu dočekati Novi Pazar.