Đorđe Petrović
Đorđe Petrović (Foto: Beta (AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Čelsi pokvario Božić navijačima: Vukovi dva puta matirali Srbina i nokautirali Plavce (VIDEO)

Neće se navijači Čelsija radosno provesti na ovom Badnjem danu posle loše partije svog tima i poraza u Vulverhemptonu od 2:1 u poslednjem meču 18. kola Premijer lige.

Za sve je kriv Rahim Sterling jer da nije bio sebičan u 34. minutu kada je izabrao da šutira u golmana u situaciji tri na jedan umesto da doda, Čelsi bi verovatno slavio na ovom meču.

Ovako, tvrdi i strpljivi Vukovi dočekali su pravu šansu početkom drugog poluvremena. Prvu priliku posle kornera srpski golman Đorđe Petrović je rešio, ali posle udarca iz ugla sa druge strane nije mogao ništa.

Sarabija je fantastično pogodio u glavu Leminu za vođstvo Vulvsa u 51. minutu. Time je izbio još jedan “klin šit” srpkom golmanu.

Čelsi je u većem delu utakmice napadao preko Rahima Sterlinga, a ovaj na sve načine pokušavao da iznudi jedanaesterac. Padao je u šesnaestercu, ali glavni sudija nijednom nije naseo na foliranje.

Uveo je Poketino u poslednjih pola sata i oporavljenog Nkunkua da proba da izbegne poraz, ali igra sa petoricom napadača mu se nije isplatila.

Francuz je bio najbliži izjednačenju u 63. minutu, ali je defanzivac domaćih Toti izbio loptu na gol-liniji.

U jeku ofanzive gostiju u nadoknadi, Vulvsi su došli i do drugog gola. Kombinovali su rezervisti, a na 2:0 povisio iskusni Metju Doherti u trećem minutu nadoknade.

Gosti su stigli na kraju ipak do utešnog pogotka preko Nkunkua u šestom minutu nadoknade.

Ovom pobedom Vulfsi su se izjednačili na tabeli sa Plavcima na 10. mestu sa 22 bodova.