Čelsi pregazio Vukove, Njukaslu samo bod sa Vitalitija: Liverpul rutinski slavio na Enfildu

Odigrane su još dve utakmice drugog kola Premijer lige, a upravo danas smo prvi put videli i osam golova na jednom meču ove sezone.

Bornmut i Njukasl su odigrali meč na stadionu Vitalitiju, koji je završen bez pobednika rezultatom 1:1. U 37. minutu poveo je Bornmut golom Tavernijea, dok je u 76. minutu Gordon pogodio za konačni rezultat i podelu bodova.

U 93. minutu gol za Bornmut postigao je Outara, ali posle VAR provere odluka je preinačena. Na ovoj utakmici imali smo prilike da vidimo i debi Bornmutovog najskupljeg pojačanja Evanlisona. Brazilac je odigrao 72. minuta, ali ipak nije uspeo da postigne gol, dva puta je šutnuo u okvir.

Ipak, ono šta smo gledali na drugoj utakmicu u ovom terminu bacilo je senku na duel Bornmuta i Njukasla. Čelsi je u gostima ekipi Vulverhemptona slavio sa 6:2, a utakmica je bez izuzetka najbolja od početka sezone.

Čelsi samleo Vukove

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 2:2, poveo je Čelsi golom Nikolasa Džeksona u 2. minutu, nakon čega su Vukovi nametnuli svoj ritam. Prvi gol koji smo videli u mreži Roberta Sančeza postigao je Kunja u 27.

Treći gol na meču delo je neverovatnog Kola Palmera koji je još jednom dokazao klasu. On je u 45. minutu savršeno lobovao golmana Vulvarhemptona, ipak to nije bilo sve u prvom delu igre pošto je Strand Lasrsen na drugoj strani izjednačio na 2:2 u drugom minutu nadoknade.

U drugom delu igre videli smo samo jednu ekipu na terenu. Čelsi je postigao 4 gola za 45 minuta i lako na kraju slavio sa 6:2. Tri gola Nonija Maduekea i tri asistencije Kola Palmera za samo 14. minuta drugog poluvremena oodredili su pobednika već u 63. minutu.

Na kraju u strelce se upisao i Žoao Feliks na asistenciju Pedra Neta za konačnih 6:2.

Liverpul slavio

Poslednju utakmicu drugog kola Premijer lige odigrali su Liverpul i Brentford na Enfildu. U ovaj meč je Liverpul ušao kao veliki favorit, ipak na samom terenu se nije osetila toliko velika dominacija crvenih.

Prvi gol viđen je u 13. minutu kada je posle kornera Liverpul organizovao kontru koju je u gol pretvorio Luiz Dijaz. Kolumbijac je u 70. minutu asistirao Mohamedu Salahu za 2:0.