Kristofer Nkunku; Foto: Beta/AP/John Walton

Čelsi tek u finišu preokrenuo Palas: Da li je to, konačno, buđenje “plavaca”?

Fudbaleri Čelsija pobedili su u gostima ekipu Kristal Palasa sa 3:1, u utakmici 24. kola Premijer lige. Bio je to drugi uzastopni trijumf “plavacca” identičnim rezultatom, i to na strani.

Džeferson Larma je doveo Kristal Palas u vođstvo pogotkom u 30. minutu. Ali, do kraja sledei veliiki preokret u londonskom okršaju. Najpre je izjednačio Konor Galager na startu drugog poluvremena, u 47. minutu.

Rezultat se nije menjao sve do samog finiša meča. Tačnije, do nadoknade! Tada su Galager u 91. i Enco Fernandes u 94. minutu postavili konačnih 3:1 za Čelsi.

Čelsi je deseti na tabeli Premijer lige sa 34 boda, dok je Kristal Palas i dalje 15. sa 24 bodova na svom kontu. Ekipu Mauricia Poketija u narednom kolu očekuje derbi gostovanje Mančester sitiju, dok će Kristal Palas ide u goste Evertonu.