Aston Villa's Morgan Rogers, third right, scores their side's second goal of the game during the English Premier League soccer match between Aston Villa and FC Chelsea in Birmingham, England, Saturday, April 27, 2024. (Nick Potts/PA via AP)
Petrović u akciji (Foto: Beta/Nick Potts/PA via AP)

Činilo se da će Srbin i Čelsi doživeti katastrofu, a onda je VAR sprečio spektakularni preokret (VIDEO)

Fantastičan završetak subotnjeg programa u Premijer ligi viđen je u Birmingemu gde je Aston Vila preživela ofanzivu Čelsija i osvojila nekako važan bod posle velike borbe (2:2).

Delovalo je da će domaćin zgromiti goste posle goleade u prvom poluvremenu (2:0), kada srpski golman Đorđe Petrović nije mogao ništa, ali se u nastavku ekipa Unaja Emerija bukvalno borila za život.

Kol Palmer je propustio zicer u 93. minutu posle sjajnih driblinga, a šok za navijače Čelsija usledio je u 96. kada je Disasi postigao pogodak za potpuni preokret, koji je glavni sudija Krejg Poson poništio zbog faula na asistenciju iz VAR sobe.

Toliko su gosti bili nezadovoljni zbog tog poništenog gola da su po završetku utakmice nasrnuli na glavnog sudiju Posona, a prednjačili su Madueke i Badijašil. Srećom, veći incident je izbegnut.

Kukurelja je već u četvrtom minutu postigao autogol i Aston Vila je povela. U osmom minutu je Dinj mogao do gola, ali je promašio okvir gola. Čelsi je u 16. izjednačio preko Nikolasa Džeksona, ali je posle VAR provere gol londonskog kluba poništen zbog ofsajda.

Rodžers je u 37. minutu imao odličnu priliku da potpuno potopi Čelsi, međutim, Petrović je odlično odbranio. Ipak, uspeo je napadač Vile da se upiše u 42. minutu, kada je iskoristio odlično dodavanje Keša i lako sproveo loptu u mrežu za 2:0.

Heroj Madueke i evrogol Galahera

Drugo poluvreme počelo je izmenom na golu Aston Vile kada je Šveđanin Olsen zamenio povređenog Dibu Martineza. Čelsi je igrao sa mnogo više energije, domaćin im je prepustio inicijativu, a dosta prostora i problema na desnoj strani pravio je Noni Madueke.

Konstantno je pravio razliku i bio čovek koji je najzaslužniji za preokret. Igrao se 62. minut kada je prošao sa krila i pogodio za 2:1, a zatim je veče ulepšao Konor Galaher predivnim golom u 81. za konačnih 2:2.

Mogao je Čelsi i do celog plena, defanzivac Vile Karlos je napravio kardinalnu grešku u 93. minutu i poklonio loptu Palmeru, ali je Olsen izvanredno odbranio. Disasi je u 96. postigao gol koji je poništen.