petar grbic

Cirkus u Crnoj Gori na meču za titulu: Skandal na Dečić – Budućnost, Petar Grbić nije verovao šta mu delegat priča (VIDEO)

Utakmica Dečić Budućnost u Prvoj ligi Crne Gore, koja bi mogla da odluči i pitanje šampiona, odnosno da mnogo pomogne u toj trci, prekinuta je zbog skandala.

Naime, navijači gostiju, Budućnosti, popularni Varvari, konstantno su ubacivali pirotehniku na teren, otkako je njihov tim primio gol i gubio 1:0.

Čak su u jednom momentu bili toliko bezobzirni, da su na teren bacili vatromet, koji je poput dinamita eksplodirao pored dva igrača koja su ležala na travi.

Zbog toga je arbitar Savović morao da prekine meč i da zatraži da se isprazni tribina sa gostima.

Međutim, oni su odbijali da tako nešto urade, a zbog toga je čak i jedan od najiskusnijih iz redova Budućnosti Petar Grbić imao žučnu raspravu sa delegatom meča.

– Šta, da igramo derbi bez naših navijača? – bilo je ključno pitanje koje mu je postavio, a prenele su kamere TV Arene sport.

Šta vi mislite, hoće li meč biti nastavljen ili će Varvari izgurati svoje do kraja i verovatno koštati svog tima službenog poraza rezultatom 3:0.

Пласман обезедио Sofascore

Prozivanje i na nacionalnoj osnovi

Pošto je Budućnost, odnosno njeni navijači, tradicionalno naklonjena Srbiji i Srbima, a Dečić je iz mesta Tuzi, iz kog su mahom Albanci (primera radi Ardijan Đokaj, Refik Šabanadžović…), s obe strane mogli su se začuti pogrdni povici, koji su trajali do iznemoglosti.

Posebno kada je meč i prekinut. Inače, on je prekinut negde oko 20. minuta, a nije nastavljen ni kada je na semaforu pisalo 65:00.

Meč će se na kraju nastaviti, pošto su Varvari pristali da odu sa tribina. Samo još da se igrači Dečića vrate na travnjak.

Dakle, pošto je meč bio prekinut oko 45 minuta, trebalo bi očekivati preko 40 minuta nadoknade prvog poluvremena, što stvarno ne pamtimo da smo videli.