David Luiz
David Luiz; Printscreen; Reddit/oklolzzzzs

Čista emocija: David Luiz u 94. minutu dao gol za prvo mesto, usledila je apsolutna ludnica (VIDEO)

Derbi vrha tabele prvenstva Brazila između Flamenga i Baije posle lude završnice pripao je domaćoj ekipi koja je sa ova tri boda preuzela prvo mesto tabele. Pobedonosni gol za 2:1 u četvrtom minutu sudijske nadoknade postigao je legendarni štoper David Luiz.

On je ovim pogotkom mnoge podsetio na Luku Jovića i gol za nadu Srbije za nokaut fazu EURA. Ipak, ono o čemu čitava planeta bruji nije smo gol već i prslava 37-godišnjeg fudbalera.

Luiz se tek pre mesec dana vratio u startnu postavu Flamenga, a za pet odigranih utakmica u tom vremenskom razdoblju postigao je dva gola. Ipak, ovaj važniji proslavio je dosta emotivno, a iako je bila sama nadoknada vremena, vremešni fudbaler je pod naletom adrenalina izgledao kao da može da trči još dva dana.

Kako je gol postigao na drugom kraju terena nego gde su smešteni navijači Flamenga, Luiz je punim sprintom dotrčao do tribina kako bi proslavio gol sa najvatrenijim pristalicama ovog kluba. Mnoge je 37-godišnjak podsetio na vreme kad je “žario i palio” u dresu Čelsija.

Prekaljeni defanzivac je glavom zatresao mrežu posle prekida u četvrtom minutu nadoknade. Sjajnu loptu poslao mu je Žerson, koji je sredinom prvog poluvremena (25. minut) doveo Flamengo u prednost, koja je brzo neutralisana na Marakani.

Desetak minuta posle prvog gola ekipa Rožerija Senija stigla je do izjednačenja posle fantastičnog gola. Kanu je u 35. minutu poslao lepo dodavanje za Lukasa, koji zatim pronalazi Everalda i ovaj matira Ajrtona Lukasa.