Dijego Simeone Mesija patuljak Felipe
Dijego Simeone (Foto: Beta/AP)

Čolo izgubio kod kuće posle 28 utakmica, Bilbao bliži finalu Kupa kralja

Fudbaleri Atletika iz Bilbaoa pobedili su kao gosti ekipu madridskog Atletika u prvoj polufinalnoj utakmici španskog Kupa kralja sa 1:0. Jedini gol postigao je Aleks Berenguer u 25. minutu iz jedanaesterca.

Prethodno je Reinildo neoprezno faulirao Benjata Pradosa na samoj ivici 16 metara. Sudija Alehandro Ernandes je pogledao VAR i pokazao na belu tačku.

Do kraja utakmice domaći fudbaleri stvorili su nekoliko prilika da dođu do izjednačenja, ali su se gosti odbranili i imaju veliku priliku da u revanšu pred svojim navijačima u Bilbau overe plasman u finale.

Sporan detalj videli smo u 91. minutu kada je neoprezno reagovao defanzivac gostiju Jeraj Alvarez i oborio u svom kaznernom prostoru Alvara Moratu.

Arbitar je najpre pokazao na penal, ali je ubrzo reagovao VAR i konstatovao da je faulu prethodila ofsajd pozicija napadača Atletika, pa je najstroža kazna poništena.

Ovo je, zanimljivo, prvi poraz u Madridu za ekipu Čola Simeonea posle 28 utakmica.

Revanš meč ovih rivala na programu je 29. februara.