marko amelija vs ivan provedel
Marko Amelija vs Ivan Provedel (Foto: Printscreen)

“Copy” Beograd – “paste” Rim: Atletiko primio skoro identičan gol kao Partizan (VIDEO)

Mnogi stariji se sećaju, a mnogim mlađima će biti interesantno da prvi put vide jednu od najčudnijih scena koja se u ovom veku dogodila u Humskoj ulici.

Naime, pogodak koji je u utorak uveče u remiju Lacija s Atletikom postigao golman rimske ekipe Ivan Provedel podsetio nas je na jednu scenu koja se dogodila pre nešto manje od 17 godina.

Fudbaleri Partizana tada su 5. oktobra 2006. igrali sa Livornom u okviru grupne faze Lige Evrope. Vodili su 1:0 golom Nenada Mirosavljevića od 71. minuta. U 87. je usledio pravi hladan tuš još hladnije novembarske večeri. Tadašnji čuvar mreže italijanskog kluba Marko Amelija otišao je u kazneni prostor crno-belih, prevario celu odbranu, te postigao gol za izjednačenje.

Pamti se i Amelijina izjava posle svega toga.

– Video sam da je ostalo još tri minuta do kraja i odlučio da odem u napad. Prihvatio sam centaršut i gadjao glavom, a zatim video loptu iza ledja svog kolege.

Na kraju, taj bod je bio i jedini za crno-bele u grupnoj fazi koja je tada brojala pet timova. Prvi u grupi bili su Glazgov Rendžersi, drugi je bio Makabi, a taj pogodak Amelije na kraju je prevagnuo. Livorno je završio kao treći, s jednim bodom ispred Oksera.

Videćemo hoće li i ovaj Provedelov pogodak, koji je postignut na gotovo identičan način. Centaršut sa iste strane, Ivica Kralj je tada krenuo na loptu, kao i Jan Oblak u utorak. Laciov čuvar mreže ga je prevario praktično na isti način kao što je nekada to uradio tadašnji rezervni golman reprezentacije Italije iza Đanluiđija Bufona.