LItvanci daju gol Crnoj Gori u 94. minutu za izjednačenje

Crna Gora ostala bez pobede posle evrogola u 94. minutu: Srbiji odgovara ovaj rezultat u Kaunasu

Tragedija Crne Gore u Kaunasu. “Sokolovi” su ostali bez pobede nad Litvanijom (2:2) u 4. minutu sudijske nadoknade. Bod domaćinu je doneo Černič.

U okviru grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u kojoj se nalazi i Srbija, Crna Gora nije uspela da zasedne na čelo tabele, pa makar i na nekoliko sati, a bila je vrlo blizu toga.

Na kraju ni sreća, ni dovoljno znanja i koncentracije da se sačuva pomoć, nisu bili na njihovoj strani.

Posle mršavih prvih 45 minuta, tokom kojih nije bilo golova, u poslednjih 20 i nekoliko minuta utakmice smo ih videli čak 4, uz jedan poništen zbog ofsajda.

Paulauskas je doveo u 71. minutu domaćina u vođstvo. Dugo je trajala akcija Litvanaca, da bi lob dodavanjem Černič pronašao Paulauskasa koji je utrčao iza leđa crnogorskim štoperima i postigao pogodak.

Černič slavi gol protiv Crne Gore kojim je doneo Litvaniji bod u kvalifikacijama za EURO

Ipak, brzo je Crna Gora uspela da izjednači preko Nikole Krstovića. Uhvatio je volej bivši fudbaler Crvene zvezde, potpuno neometan u srcu šesnaesterca, i lako zatresao mrežu.

Potpuni preokret se dogodio u 89. minutu posle kornera. Stevan Jovetić je vratio glavom loptu na peterac gde je bio Stefan Savić koji ju je ćušnuo nogom, a golman Litvanije je već pao unutar svog gola, tako da je lopta prešla gol liniju pre nego ju je izbacio.

I činilo se da je četa Miodraga Radulovića nadomak izuzetno važne pobede, ali onda se dogodio 94. minut. Černič je šutirao iz prve sa nekih dvadesetak metara i pogodio samo rašlje Mijatovićevog gola za veliko slavlje domaćih i tugu crnogorskih igrača.

Srbija i Mađarska u okviru iste ove grupe igraju međusobno od 20.45h.