Vlahovic Srbija Crna Gora; Foto: MN Press

Crna Gora se sprema za Srbiju protiv Libana: I njih su jedva pobedili, a nadaju se Evropskom prvenstvu

Izabranici Miodraga Radulovića, fudbaleri Crne Gore, pobedili su Liban u prijateljskom meču koji je odigran u Podgorici sa 3:2.

Crnogorci su slobodni u sedmom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a ovaj duel su iskoristili kao generalnu probu pred meč protiv Srbije u utorak u Beogradu, koji će verovatno odlučiti ko će biti drugi u kvalifikacionoj grupi G.

Utakmicu pod Goricom je obeležio debitant i dvostruki strelac Edvin Kuč, a pogodio je i Milutin Osmajić, koji je zamenio Stevana Jovetića. Igrač Balkanija iz Suve Reke je mrežu nejakog Libana tresao u 16. i 19. minutu, a Osmajić je pogodio u 69. minitu.

Selektor Crne Gore Miodrag Radulović je od prvog minuta na teren poslao 30-godišnjeg Kuča koji je već na debiju oduševio. U rasponu od samo četiri minuta postigao je dva gola, od čega je prvi bio fantastičan.

Ubrzo posle toga je ispratio jednu akciju Stevana Jovetića, ubacio se iz drugog plana i lagano ubacio loptu u mrežu gostiju.

U nastavku meča, teren je napustio Stevan Jovetić, koji je pokazao da je spreman za duel sa Srbijom, a Liban je posle prekida u režiji Darviča stigao do 1:2. Nedugo zatim, Milutin Osmajić je uspeo da pobegne defanzivcima Libana, a zatim i da zatrese mrežu – 3:1.

Desetak minuta pre kraja utakmice posle greške golmana Petkovića, Heidar je smanjio na 2:3, a ispostavilo se da je postavio i konačan rezultat.

Selektor Miodrag Radulović nije na teren poslao najjači tim, Stefan Savić nije bio ni u protokolu, ali igrali su fudbaleri koji su ipak morali mnogo lakše da izađu na kraj sa Libanom.

Hvali reprezentaciju

Kuč je pred duel sa Srbijom imao samo reči hvale za igrače i selektora Crne Gore.

– Moram da iskoristim priliku da zahvalim selektoru i Savezu na pozivu, momcima što su me prihvatili. Atmosfera i organizacija – sve je super. Ovo je najmanje što sam mogao da uradim. Nisam se nadao ni da ću dobiti minute u ovom meču. Od sreće nisam znao ni šta da očekujem i hvala selektoru što mi je dao priliku. Nadam se da ćemo biti pravi u Beogradu i da ću protiv Srbije biti taličan – rekao je Kuč

Srbija će prvi meč odigrati protiv selekcije Mađarske 14. oktobra, a kvote za taj duel možete pogledati na stranici Socce.bet.