fudbaler Crvene zvezde na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Vojvodine Novi Sad na stadionu Karadjordje, Novi Sad 28.04.2024. godine Foto: MN Press Fudbal, Crvena zvezda, Superliga Prvenstvo Srbije, Vojvodina Novi Sad
Detalj sa derbija u Novom Sadu (Foto: MN press)

Crnogorac spustio rampu Zvezdi: Voša pokazala da može da se “pobije” za Kup Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine zaustavili su seruju Crvene zvezde od devet vezanih pobeda u svim takmičenjima i pokazali da su spremni da se “pobiju” u finalu za pehar u Kupu Srbije. U lepoj atmosferi, pred nekoliko hiljada gledalaca na “Karađorđu”, stari rivali su podelili bodove u drugom kolu plej-ofa Superlige (0:0).

Junak utakmice definitivno je golman Novosađana Marko Carević, reprezentativac Crne Gore, koji je sa nekoliko vrsnih intervencija sprečio lidera da odnese bodove. Blistao je na drugoj strani i Izraelac Glazer i generalno, golmani su najveći “krivci” što nismo videli pogodak na derbiju ovog popodneva.

Prvi opasniji napad imali su Beograđani na isteku 11. minuta. Srđan Mijailović, koji je prinudno igrao na poziciji levog beka odlično je prošao po krilu i uposlio Pitera Olajinku, ali je napadač iz Nigerije bio neprecizan pred golom Carevića.

Ubrzo je uzvratila Vojovidna i to preko mladog Ivanovića koji je šutirao iz teške situacije, a Glazer odbio loptu u korner. U narednih desetak minuta gosti su imali incijativu, ali se Voša odbranila.

Veliku priliku da povede Vojvodina je imala u 34. minutu kada je brzonogi Seri prošao po levoj strani i snažno šutirao u bliži ugao Glazerovog gola, ali nije imao sreće, jer le lopta pogodila stativu.

Zvezda je igrala bolje u nastavku, ali nije iskoristila izgledne prilike koje je imala. Kraso je na poluvremenu zamenio neprimetnog Sremčevića u napadu crveno-belih i posle samo tri minuta provedena na terenu sjajno uposlio Kataija, koji je „izlomio“ Koraća i šutirao, ali je Carević sačuvao mrežu.

Još jednu veliku priliku za Vojvodinu imao je odlični Seri u 59. minutu, ali je još jednom Glazer izašao kao pobednik i zaustavio njegov udarac. Želeo je Vladan Milojević da “razdrma” ekipu trostrukom izmenom posle jednog časa igre, kada su nja teren ušli Kanga, Bukari i mladi Šljivić.

Nekadašnji fudbaler Zvezde Andrija Radulović je po desnom krilu pravio velike probleme odbrani gostiju, a mogao je do gola u 68. minutu kada je izašao sam pred Glazera, ali je izraelski golman bio sjajan.

Mogla je Zvezda do pobedonosnog pogotka sedam minuta pre kraja, kada je posle centaršuta iz korenera Dragović pokušao, ali nije se dobro snašao u izglednoj situaciji. U samom finišu meča mogao je i Korejac Hvang da donese gostima trijumf, kada je odlično šutirao u 92. minutu, ali je Carević sačuvao mrežu i bod.

Crvena zvezda je posle ovog remija i dalje prva na tabeli plej-ofa Superlige sa 81. bodom, što je 11 više u odnosu na Partizan (uz meč više). Vojvodina je peta sa 51 bodom, ali je videla da može da igra ravnopravno sa Beograđanima koji je čekaju u finalu Kupa Srbije u Loznici 23. maja.