MIHAJLO ILIC, XANDER SEVERINA Ksander Severina, NIKOLA ANTIC radost fudbalera Partizana na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Radnickog Nis na stadionu Partizana, Beograd 13.08.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Radnicki Nis
Radost crno-belih (Foto: MN press)

Čudesni Jovanović odbranio Partizan u Novom Pazaru: Crno-beli i dalje na plus šest u odnosu na Zvezdu (VIDEO)

Fudbaleri Partizana slavili su u Novom Pazaru sa 1:0 u okviru 14. kola Superlige. Jedini pogodak na meču postigao je Holanđanin Severina u drugom minutu, ali su isključivo zahvaljujući fantastičnom golmanu Aleksandru Jovanoviću, koji je imao čak osam odbrana.

Puleni Igora Duljaja su tako stigli do 12. pobede u nizu u elitnom takmičenju i povratili šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu na tabeli.

Sjajno je Holanđanin “izlomio” levog beka Flora sa levog krila i majstorski matirao Mirkovića za rano vođstvo Partizana. To vođstvo pokušao je nekoliko puta da ugrozi Adem Ljajić koji je opasno šutirao, ali je golman Jovanović bio na mestu.

Upravo je sjajni čuvar mreže najzaslužniji što su tri boda otputovala u Beograd na kraju, pošto je maestralno čuvao mrežu tokom svih 90 minuta, posebno u nastavku kada su domaćini promašili tri kolosalne prilike. Njegova serija bez primljenog gola dostigla je skoro 600 minuta.

Prethodno se Saldanja obrukao u završnici prvog poluvremena kada je očajno šutirao u situaciji kada je mogao da reši utakmicu i omogući saigračima i navijačima drugo poluvreme bez strepnji i drhtanja.

Više je Novi Pazar zaslužio gol u nastavku, nego Partizan koji jedva da je zapretio, a kako se kraj približavao zavukao se u svoj šesnaesterac sa namerom da preživi i sačuva tri boda.

Ergelaš u 51, Suma u 61 i Hrvat Ćirijak u 73. nisu iskoristili izuzetne prilike u kojima su se našli. Čak ni Marko Šćepović i štoper Sise nisu uspeli sa nekoliko metara da ćušnu loptu u mrežu. Kao da je Jovanović začarao gol…

Domaći koji su bili bolji u drugom poluvremenu tražili su penal u 81. minutu kada je posle udarca Ljajića lopta pogodila u ruku Filipovića. Međutim, VAR nije intervenisao, čini se ispravno jer se radilo o odbitku.

Partizan je u završnici posle nekoliko izmena i ulaska rezervista uspeo da se odbrani i odnese vredne bodove. Možda nezasluženo posle svegta viđenog, ali i to je fudbal.

U narednom kolu crno-beli 12. novembra dočekuju ekipu Čukaričkog, dok fudbaleri Novog Pazara dva dana ranije gostuju Radničkom u Nišu.

Tok meča:

90.+5. minut – Kraj meča! Pobeda Partizana posle velike borbe u Novom Pazaru.

90. minut – Igraće se još pet minuta nadoknade. Novi Pazar napada, Partizan se brani.

86. minut – Novi opasan pokušaj domaćih koji dominiraju u ovim trenucima. Ljajić je centrirao, pokušao glavom

81. minut – Tražili su domaći penal jer je posle udarca Ljajića lopta pogodila u ruku Filipovića. Međutim, VAR nije intervenisao, čini se i da nije postojala namera već se lopta odbila. Partizan će definitivno da se brani u poslednjih desetak minuta.

75. minut – Šta Pazarci nisu iskoristili!? Posle gužve u petercu Šćepović je loše zahvatio loptu, a nije je dobro zahvatio ni štoper domaćih Sise.

73. minut – Ćirijak nije iskoristio šansu. Sjajno ga je porigrao Adem Ljajić, ali je golman Jovanović još jednom sačuvao svoju mrežu i vođstvo Partizanu.

71. minut – Posle perioda zatišja Suma je uzburkao duhove i to cimanjem za ruku glavnog sudije, nezadovoljan pojedinim odlukama. Srećom, po njega, dobio je samo žuti karton.

62. minut – Prilika za Natha, oštar udarac pod prečku, ali i sjajna odbrana Mirkovića.

61. minut – Kakva šansa za Sumu, iznenada se našao pred golom Partizana, ali ga je Svetozar Marković maestralno izblokirao u poslednjem trenutku.

58. minut – Lukav pokušaj Zahida sa oko 17 metara, ali je Mirković na mestu.

55. minut – Pritisak Partizana koji se oslobodio napada domaćih. Severina je dobro centrirao, ali od svega samo korner za crno-bele.

51. minut – Veliki promašaj Ergelaša! Umalo da domaćin stigne do izjednačenja, Marko Šćepović je proigrao Ergelaša, ovaj šutirao sa sedam metara pravo u golmana Jovanovića.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme, imamo po izmenu na obe strane. Kod Partizana, umesto Kanutea na terenu je Šćekić, kod Pazaraca umesto Milojevića igra Marko Šćepović.

45. minut – Kraj prvog poluvremena! Partizan vodi golom Severine od drugog minuta. Bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali za sada samo 1:0 za crno-bele.

40. minut – Veliki promašaj Saldanje! Malo je falilo da Partizan povede da 2:0, ali je Brazilac očajno zahvatio loptu na nekih četiri metara od gola Novog Pazara i obrukao se.

36. minut – Još jedan pokušaj Ljajića, sa oko 20 metara, golman Jovanović je na mestu.

29. minut – Opasan pokušaj Flora! Defanzivac Pazara je raspalio sa gotovo 30 metara, a golman Partizana bio primoran da boksuje jer je udarac bio snažan.

25. minut – Žuti karton za golmana domaćih Mirkovića zbog prigovora.

23. minut – Velika šansa za Partizan, Kanute sa svega nekoliko metara nije uspeo da smesti loptu u mrežu, potom je Sise akrobatski intervenisao i otklonio opasnost.

22. minut – Prvi žuti karton na meču dobio je Nikola Karaklajić zbog starta na Kanuteom.

19. minut – Dobra šansa na drugoj strani Saldanja je lepo šutirao, sjajna intervencija golmana Mirkovića.

18. minut – Novi pokušaj domaćih koji imaju više od igre u ovim trenucima, Ergelaš je oprobao udarac, zatim i Ljajić, ali neprecizno.

14. minut – Prva šansa za domaće, Ljajić se našao u prilici, šutirao sa oko 12-13 metara, ali ga je omeo Kristijan Belić pa je lopta otišla visoko preko gola.

8. minut – Solidan pokušaj crno-belih. Slobodan udarac sa leve strane je izveo Natho, ali niko nije zahvatio loptu pred golom Pazaraca.

2. minut – Partizan vodi pogotkom Severine. Sjajno je Holanđanin “izlomio” Flora sa levog krila i majstorski matirao Mirkovića za rano vođstvo Partizana.

Lider na tabeli pokušaće da upiše 12. pobedu u nizu i vrati šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, a meč kraj Jošanice igraće se bez prisustva publike zbog kazne koja je ranije izrečena Pazarcima.

Poznati su i sastavi timova. Kod Pazaraca, Adem Ljajić kreće od početka dok su bivši fudbaleri crno-belih Sejduba Suma i Marko Šćepović na klupi za rezerve.

SOCCERBET KVOTE: (6,30) Novi Pazar (4,15) Partizan (1,15)

Igor Duljaj se odlučio za oprobani tim i formaciju, s tim da na desnom beku umesto Aranđela Stojkovića od prvog minuta kreće Aleksandar Filipović.

NOVI PAZAR (4-4-2): Mirković – Lazić, Azemović, Sise, Floro – Momčilović, Đinho, Ergelaš, Milojević – Ljajić, Karaklajić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović – Filipović, Marković, Ilić, Antić – Kanute, Belić – Severina, Natho, Zahid – Saldanja.